Czy to może być astma?

napisał/a: kasix2 2013-12-06 22:27
Od prawie roku borykam się z egzemą na dłoniach. U dermatologa byłam dopiero w zeszłym miesiącu, lekarz stwierdził, jak to podaje wikipedia- wyprysk kontaktowy alergiczny i trochę się zdziwił, że mam 20lat i tu takie coś. Przez ponad tydzień brałam tabletki na alergię. W międzyczasie dostałam strasznego kaszlu. Na początku się tym nie przejmowałam, bo już od wielu lat, zawsze na przełomie jesień/zima i zima/wiosna przez kilka tygodni mam taki suchy kaszel. Tylko teraz ten kaszel był coraz bardziej meczący. Na początku myślałam, że to może przez te tabletki, że to jakieś skutki uboczne, więc przestałam je brać. Jednak nic się nie poprawiło. Teraz,szczególnie wieczorem kaszel się nasila, dodatkowo rano (zawsze ok 6godziny), budzę się z atakiem kaszlu i jeszcze jest mi wtedy tak strasznie duszno. Kiedy wyjdę na dwór, albo odwrotnie, kiedy z zewnątrz wejdę do mieszkania, kaszel się nasila. Picie wody czasami pomaga, ale na krótko. Ostatnio zauważyłam też, że szybko się męczę, a zawsze prowadziłam dość aktywny tryb życia, np. po przebiegnięciu już jednego km, musiałam koniecznie usiąść i złapać oddech, a teraz zaczynam dosłownie dyszeć już po wchodzeniu po schodach. Czy to może być astma? Wyczytałam, że tym chorobom skóry, astma bardzo często towarzyszy. Jednakże nie mam np. świszczącego oddechu, ale gdy próbuję wziąć głębszy oddech, to czuję taki mały ucisk i muszę odkaszlnąć. Czy mogę dalej mieć nadzieję, że to tylko przewlekły kaszel? Bo czy astma może pojawić się tak nagle u kogoś w wieku 20stu lat, u kogo w rodzinie nie było przypadków zachorowań na tą chorobę?
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-12-16 09:44
Witam,
Astma może pojawić się w KAZDYM WIEKU choć faktycznie 80% astm zaczyna się przed 5 rokiem życia. Przyoadek na tyke skomplikowany ,że bez badania nie można wydać żadnej opinii ani wskazań. /Proszę udać się do alergologa.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.