Czy to mogą być zrosty po cc?

napisał/a: corelll 2009-02-06 08:07
Witam
8 mcy temu miałam cc.
Od samego poczatku brzuch nad blzna wydawał mi sie troche twardy ale lek powiedzial ze to szwy w srodku które powinny rozpuscic sie i zmienkac do 6 mca.
Jets juz 8 miesiecy po a brzuch nad blizna na wys 5-6 cm est pod skóra strasznie twardy:( wyczuwalne to jest jak stoję - jak siedzę czy leże nie.
Nie boli mnie to w sumie ale martwi.
Czy to są zrosty?
Czy jest jakaś rada na nie?
czy z biegiem czasu moga dawac jakies dolegliwosci?
Ostatnio przeczytałam o foli która mozna "załozuc" podczas cc pomiedzy macice a otrzewna zeby zapobiec zrostom - dlaczego lek o tym nie informuja?:(

Załamana jestem:(
napisał/a: dimedicus 2009-02-06 10:24
To mogą być zrosty i mogą się utrzymywać nawet i rok czasu(nieraz i więcej)należy stosować żele lub maści do smarowania i rozmasowania.Dlaczego lekarz nie założył błony Seprafilm przeciw zrostom?to już pytanie do tego lekarza.Dla pewności dobrze jest wykonać usg,tych zrostów.Powodzenia
napisał/a: corelll 2009-02-06 12:29
ale żele to chyba działaja tylko na blizne a nie na zrosty:(
czy one nie sa przypadkiem do konca zycia?:(
czy zakładanie tej folii to jest teraz standardowa procedura czy nie?
napisał/a: dimedicus 2009-02-06 12:39
Bardziej maści pośrednio(przez masaż),bezpośrednio tylko operacyjnie.2.pytanie - nie(koszt takiej folii ok 500zł)
napisał/a: corelll 2009-02-06 19:18
no wlasnie, ale czy po 8 miesiacach jest sens jeszcze wykonywac masaże?
niestety nikt ani o masażach ani o folii mnie nie poinformował - przeciez bym sobie zapłaciła:(((((((((((((a teraz mam cierpieć resztę zycia:(
napisał/a: dimedicus 2009-02-06 19:40
Nikt nie poinformował bo w kraju mało gdzie się stosuje taką metodę,Chyba,że pacjent sam kupi i uzgodni z lekarzem wstawienie.Masaż zawsze pomaga nawet na stare zrosty,jednak na dużą poprawę(rewelacje) nie ma co liczyć.
napisał/a: corelll 2009-02-06 20:24
a jakie dolegliwosci mogą dawac takie zrosty?:( na razie nic nie odczuwam oprócz tego ze mam twardy brzuch:(
do kogo udać sie na masaże? do zwykłego masażysty?
szczerze mowiac to podłamana jestem:(
napisał/a: dimedicus 2009-02-06 20:46
Zrób jak wspomniałem usg brzucha z uwzględnieniem właśnie zrostów(nie każdy radiolog potrafi zinterpretować zrosty)Masaże możesz sama stosować wcierając maści.Zrosty mogą powodować bóle przy zmianach pogody,przy naciągnięciach,dyskomfort psychiczny.