czy to mogą być objawy zakrzepicy?

napisał/a: pawel861 2014-04-17 21:57
Proszę o podpowiedź, bo czytając google można nieźle się zakręcić.

A więc. Mam 27 lat, niestety jestem otyły, generalnie mam siedzący tryb życia, nie uprawiam sportów ale dużo chodzę (każdego dnia kilka kilometrów). W zeszły wtorek nagle zaczęła mnie boleć prawa noga, bez żadnego powodu. Nie był to jednak ból usytuowany w łydce (jak to zazwyczaj bywa w zakrzepicy...) a zdecydowanie z przodu, nieco poniżej połowy piszczela. Ból był naprawdę dokuczliwy, chodzenie po schodach było udręką...

Niemniej jednak po kilku dniach ból prawie ustąpił. Na chwilę obecną mogę chodzić bez żadnego problemu, niemniej jednak czasem znów się pojawia. Gdy leżę nigdy go nie ma, z tym że jak napinam nogę (tak jakbym stawał) to się pojawia...

Oprócz tego noga wygląda całkiem normalnie. Nie wydaje mi się aby była opuchnięta albo cieplejsza albo wyglądała jakoś inaczej niż ta lewa, która nie boli. Nie widzę też "wychodzących" żył.

Zdaję sobie sprawę że objawy wskazują raczej na jakąś "awarię" stawu lub jego okolic, niemniej jak wspominałem nie odniosłem ostatnio żadnego urazu w stylu skręcenia czy uderzenia itp. Ale wizja zakrzepicy niestety przeraża, stąd moje pytanie do fachowców. To może być zakrzepica? Co radzicie? :(