Czy to mogą być hemoroidy?

napisał/a: fusiarek 2013-06-21 21:33
Witam serdecznie, mam 34 lata i od kilku tygodni zauważyłem pogrubienie okolic odbytu.
http://imageshack.us/photo/my-images/441/tnyd.jpg/
Od zeszłego tygodnia zaczął mnie boleć, swędzieć i piec odbyt. Początkowo myślałem, że to od zbyt intensywnych treningów rowerowych. Kupiłem sobie maść procto glyvenol i już nie piecze i nie swędzi. trochę taki jeszcze dyskomfort pozostał. Dosłownie z 2-3 razy pojawiła się krew na papierze, ale to podczas większych wypróżnień. Dodatkowo po rozszerzeniu odbytu około 0,5cm-1cm głębiej zauważyłem dwie malutkie jakby wypustki koloru białego, które tak jakby lepiły się gdy zamyka się odbyt. proszę o jakiekolwiek podejrzenie diagnozy . Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc..
napisał/a: ratownik_0395 2013-06-22 20:05
Witam.
Myślę, że zrobił się tam stan zapalny. Teraz jest okres intensywnych upałów, wzmożona potliwość sprzyja rozwoju takowych dolegliwości. Najrozsądniej będzie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ nie wykluczone, że będzie istniała konieczność zastosowania miejscowego antybiotyku w maści oraz czopków przeciwzapalnych, które dostępne są na receptę.
Można przemywać okolicę odbytu rumiankiem, robić tzw. nasiadówki nad naparem z rumianku, po oddaniu stolca nie wycierać zbyt intensywnie odbytu, lecz wytrzeć delikatnie i podmyć tę okolicę wodą z mydłem, na jakiś czas powstrzymać się od uprawiania sportów i "oszczędzić" tę okolicę, nie przesiadywać w toalecie zbyt długo - tylko tyle, ile potrzeba na czynności fizjologiczne. Pozdrawiam