czy to ma związek z hormonami

napisał/a: moniamich77 2014-05-09 10:40
czy zaburzenia lękowe mogą być spowodowane brakiem równowagi hormonalnej?
Mam pcos jeszcze nie leczone bo czekam na pełną diagnozę. miałam problemy ze snem i ciągle byłam podenerwowana. byłam u psychiatry i on stwierdził że to ma związek z hormonami i kazał je bardzo dokładnie zbadać. dostałam trittico cr na po prawe snu i tego co się dzieje ze mną od strony psychiki. Jednak od jakiegoś czasu mam ogromy lęk przed samodzielnym wyjściem do sklepu, po dziecko do przedszkola, itp.zawsze proszę kogoś bliskiego, żeby ze mną poszedł. na sama myśl, że miałbym zrobić to sama zaczyna ogarniać mnie lęk. wybieram się ponownie do psychiatry, żeby o tym porozmawiać.zaczyna się zastanawiać czy nabawiłam się przez moje problemy z pco nerwicy lękowej, czy to może ma związek z depresją, której tak na prawdę nie wiem czy ją ma.niby psychiatra powiedział mi że nie widzi u mnie zaburzeń psychicznych i kazał iść w stronę hormonów, głownie testosteronu, wizytę u endokrynologa mam za parę dni. Zupełnie nie wiem co o tym wszystkim myśleć. aż ciężko jest ni uwierzyć, że takie lęki mogą być spowodowane przez hormony. Co o tym wszystkim sądzicie? Czy ktoś miał podobny przypadek?
napisał/a: tamisia 2014-05-22 14:28
Wydaje mi się,że tak.