Czy to łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy

napisał/a: pinknails 2012-05-14 19:32
j.w
Mam na głowie od ponad 3/4 lat i jest okropne.
Bylam u dermatolog to przepisala mi maść na smalcu i teraz mam to jeszcze gorsze!
Nie wie m czy to łuszczyca czy ŁZSG!!
Mam 17 lat i wstydze się tego na głowie, sypie sie biały "śnieg". Czasem swędzi Czasem zdrapie to pojawia się jakby przeźroczysta woda
ZDJĘCIA MOJEJ GŁOWY TEGO CO MAM:
http://img210.imageshack.us/img210/4967/gowac.jpg

stosowałam ELOCOM ale to steryd nie moge tego już brać tak często:(

pomórzcie, jaki lek na to ??

PŁYN! nie wiecie co nastolatka przezywa smarując tłusta maścią te gów...o nie wiem już czego używać, polećcie jakiś płyn (w miarę przystępnej cenie) .. Nie chce tego miec na głowie!
napisał/a: jezebel1 2012-05-14 22:33
niestety wygląda to na klasyczną łuszczycę, obraz typowy i lokalizacja jedna z najczęstszych
łuszczyca jest chorobą niewyleczalną, nie jest zakaźna tylko uwarunkowana genetycznie
można jednak znacznie zmniejszyć objawy, czasem niemal do zera, choroba zresztą ma remisje i nawroty
koniecznie zmień dermatologa, tutaj żaden płyn nie pomorze, konieczne jest odpowiednie leczenie, poza tym źle leczona łuszczyca może się rozbujać, więc też nie stosuj nic na własną rękę
napisał/a: rangila 2012-09-19 10:11
Witam. Również choruję od kilku lat. Pierwszą diagnozą było ŁZS, lekarz przepisał mi żel Flucinar, który pomógł lecz na bardzo krótko. Objawy wróciły i obszar głowy zajęty chorobą się powiększył, więc postanowiłam udać się ponownie do lekarza (tym razem do innego). Tym razem diagnozą była łuszczyca. Wiem, że nie jestem lekarzem ale dla mnie bardziej to wygląda na ŁZS. Zobaczę czy przepisane leki mi pomogą. Dostałam krem Bedicort G (który stosuje się zarówno w ŁZS jak i łuszczycy) oraz płyn Belosalic.
Okropna choroba, przez którą nie mogę wiązać włosów w kucyk
napisał/a: Damianek123 2012-09-21 18:08
Udaj się do dermatologa, to chyba rzeczywiście łuszczyca. Hmm, spytaj może w aptece o clobex?