Czy to już depresja?

napisał/a: Punisher 2014-10-29 19:55
Mam 18 lat. W tym wieku wszyscy robią co robia każdy wie. Ja jednak mieszkam na zadupiu nie mam co robić. Czuje wielką samotność. Rzuciłą mnie moja jedyna dziewczyna, bo robiłem jej wyrzuty że pali i jest takim typem....,,imprezowicza". Wiele sie w jej życiu dzieje, mnóstwo znajmoych itd. Myśle że jednak bardziej jej zazdrościłem. Teraz jestem sam, czuje że nie mam dla kogo żyć, czuje sie samotnie, nie widze żadnych pozytywów, w niczym już nie czerpie szczęścia, jestem w strzępach. Nie moge sobie wybaczyć że marnuje swoje najlepsze lata gdy inni robią to co robią. Nie jestem jakoś bardzo ,,sławny" nikt mnie nie zna, ale myśle że mógłbym bo idzie sie ze mną dogadać i jestem lubiany np w klasie, najbliższym otoczeniu. Nie wiem co robić. Czy to depresja? Każdy dzień ma być taki sam że ide do szkoły wracam jest ciemno tutaj wszędzie pola, czuje samotność i co mam iść spać, i znowu iść do szkoły ;( Nie widze w tym sensu
napisał/a: Paulla 2014-11-03 22:19
Zbyt mało informacji podajesz, aby powiedzieć czy to depresja, jednak, by o niej mówić objawy muszą się utrzymywać przynajmniej 6 miesięcy.
napisał/a: Patyczek2 2014-12-09 12:10
Hmmm... a może to po protu wina jesieni? Dni stają się coraz krótsze i każdy nie ma ochoty, humoru, jest mu smutno i źle. Może poczekaj i jak będzie utrzymywać się to dłużej to udaj się wtedy do specjalisty.
napisał/a: migotka88 2015-09-09 11:56
moim zdaniem nie masz zadnej pasji, zajawki, pomysłu na siebie, ale i nic nie robisz w tym kierunku