Czy to jest powodem bólu?

napisał/a: dembina 2015-01-19 21:40
Od wielu lat mam ból w okolicy miedzy oczami.Czy to co zaznaczyłem na zdjęciu tk jest powodem moich problemów?
napisał/a: dembina 2015-01-23 14:28
W nawiązaniu do mojej wiadomości wyżej .W internecie znalazłem przypadek pacjenta ,który miał wyciek płynu mózgowego .
Pokazuje to zdjęcie tk ,które dołączyłem.Jest łudząco podobne do tego ,co pokazują moje zdjęcia tk zatok ,które to zdjęcie udostępniłem.
Tylko ,ze ja nie mam płynotoku,ani nigdy nie miałem zapalenia opon mózgowych ,które jest własnie następstwem wypływu płynu mózgowo-rdzeniowego.
Wg mnie zdjecia tk moich zatok sitowych pokazują złamanie cieniutkiej blaszki kości sitowej,ktorego następstwem jest połączenie
części mózgowej z jamą nosową poprzez komórki sitowe.Własnie komórki sitowe ze swoją charakterystyczną budową komórkową
budową stanowią barierę ,dzięki której nie mam zapalenia opon mózgowych.Toczy się jednak proces zapalny ,czego symptomem jest
ropny zapach z ust,no i ból własnie w tym miejscu.
Na zdjęciu tk zatok widac masę tkankową ,która działając jak klin, wygięła małżowinę średnią nosa w stronę przegrody nosowej,powodujęc jej pocienienie na skutek procesu zapalnego ,będącego skutkiem długotrwałego nacisku małżowiny nosowej sredniej na przegrodę nosową.

A teraz wyjasnię, dlaczego próbuję sam dojśc wyjasnic problem z moim zdrowiem.
Badanie tk czy rezonansu magnetycznego wykonuje radiolog.I on to badanie opisuje.Badania tk i RM dotyczą mózgu,zatok, serca
płuc etc.Czyli z tego wynika ,że ten radiolog jest alfą i omegą,zna się na wszystkim!Tak nie może być.
I jeżeli pacjent będzie miał nietypowe schorzenie ,tego radiolog nie odkryje.Zrobic to moze tylko lekarz danej specjalności.
I tu następny absurd : rzadko który lekarz specjalista potrafi czytac zdjęcia tk czy RM.
Przekonałem się o tym będąc u neurologa ,ktory zdjęc nie chciał oglądac jedynie wynik badania oraz byłem u statszego pana laryngologa ,ktory
poproszony o rzucenie okiem na badanie tk ,zawiedziony sądził ,że to jest tylko jedno duze zdjęcie.A o odtworzenie płytki tk zatok poprosił młodą pielęgniarkę.Zycze powodzenia w leczeniu.
napisał/a: radek07 2015-01-23 16:08
To co zaznaczyłeś na obydwóch zdjęciach jest najprawdopodobniej zgrubieniem błony śluzowej lub wydzieliną. Takie zgrubienia mogą świadczyć o infekcji lub alergii lub o istniejących wadach anatomicznych lub schorzeniach, które je powodują.

Masz całą tomografię na płycie? Możesz ją przesłać?
napisał/a: dembina 2015-01-23 16:51
Te 3 zdjęcia pokazują jedno miejsce w zatokach sitowych .To z lewej jest w innej płaszczyznie .Wszystko jest proste ,jezeli zna sie zasady rzutowania.I własnie, jezeli lekarze nie nauczą się tego robic będą skazani na radiologów.A plik z e zdjęciami przeslę,
napisał/a: radek07 2015-01-23 22:05
Czy twój nos się zatyka, jeśli tak to jak często?
Czy miewasz cieknące katary czy raczej w twoim nosie jest sucho, czy może bez konkretnej zmiany?
Dostałeś jakieś leki ostatnio?
Byłeś przeziębiony zanim zaczął się problem?
Robiłeś kiedykolwiek testy alergiczne lub wymaz z nosa i gardła?
Ilu widziałeś laryngologów i neurologów dotychczas?

To co Cie niepokoi na tomografii skonsultuj jeszcze raz z neurologiem i laryngologiem, ale takimi, którzy mają komputer i wiedzą jak go użyć. Fakt jest taki, że mało, który lekarz ma możliwość odczytania tomografii z płyty. Nie uważam, że jest tam to co podejrzewasz. To co tam widać może powodować jakieś odczucia, ale nie musi, ale jeśli powoduję to jest to raczej kwestia samej zatoki a nie mózgu tak jak sugerowałeś to wcześniej.

Dostałeś opis do tomografii?