Czy to jest nieklasyczny przerost nadnerczy?

napisał/a: kati11 2009-08-05 09:51
Witam. od marca lecze sie na niedoczynnośc tarczycy. Wyniki były dziwne bo TSH 5,50 norma do 5.00 a hormony tarczycy były w normie tak na poziomie 50 % zarówno ft3 i ft4. Pierwsze badanie przeciwciał anty tpo i anty tg w normie, drugie badanie po pół roku anty TG wyniki 19,53 norma do 4.11 ( inne laboratorium i inne normy niz przy pierwszym badaniau) I czy w takim razie mam Hashimoto? Badanie usg niby w normie tylko pojemność 10,3 ml.Ale lekarz uznał,ze to prawidłowa wielkość. Zaczełam brać hormony bo xle sie czułam, typowe objawy jak dla niedoczynnośc.Ale bedac juz na dawce 75 mg niby tsh spadło do 1,53 ale ft4 spadło do 40% a ft3 urosło do 60 %, czyli jakby nadal niedoczynnośc.zwiększać dawke czy nie, niewiadomo. I teraz zrobiłam sobie dodatkowe wyniki, bo mam nieregularne okresy i takie włosy na brodzie pojedyńcze mi urosły.i cały czas sa i rosna na nowo jak je wyrywam pensetą. Wyniki testosteronu mam 64 norma do 80, andiosteron( czy jakos tak) tez w normie dheas tez w normie i teraz zrobiłam 17-oh progesteron i mam wynik lekko ponad norme 1,30 a norma dla fazy folikularnej do 1.08. Jeszcze nie mam prolaktyny?Co to moze oznaczac? martwie sie , bo lekarz nie prowadzi mnie zbyt dobrze, z tarczycą to go tylko tsh intereuje inne wyniki olewa, hashimoto niby nie mam tak mówi, a tarczyca mała. A juz nie wiem, a może mam zdrową tarczyce a chore nadnercza, doradzcie coś. ogólnie czuje sie lepiej po hormonach które biore, nie bola mnie kostki nie mam zaparć i wzdęc,wstaje już normalnie rano i nie spie 13 godzin, moge normalnie jesć, ale skóra na nogach sucha nadal, ale włosy mniej wypadają.Miałam też anemie ale juz ok i niedobory magnezu i potasu. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
napisał/a: ata28 2009-08-05 10:10
Miałas TK , lub USG nadnerczy?
napisał/a: ata28 2009-08-05 10:11
a kortyzol miałaś robiony????
napisał/a: ata28 2009-08-05 10:19
teraz doczytałam , ze miałaś dhas , a ACTH?
aldosteron , jak mialas robiony?
w pozycji lezacej i po pionizacji?
napisał/a: kati11 2009-08-05 17:27
Nie mialam robionego ani acth ani kortyzolu nic w tym kierunku. Jeszcze nie byłam u endokrynologa z tymi nowymi wynikami, bo długo si eczeka na wizytę. To ginekolog zasugerował z powodu tych włosków na brodzie, aby zrobić dhaes, androstendion i testosteron, oraz ten 17-oh progesteron i prolaktyne. i kazał to zawieść do endokrynologa.Więc zrobiłam. Ginekolog sugerował,że być może z powodu niedoczynności tarczycy mam wysoka prolaktyne i może od tego mam cały cykl rozchwiany i może te włosy na brodzie. I z tych wyników ten 17-oh progesteron wyszedł mi ponad norme 1,30 norma do 1.08. pozostałe wyniki które wypisałam powyżej mieściły sie w normach.Co sugerujecie, by nim pojade do endokrynologa zrobic jakies dodatkowe wyniki, czy jak. Usg to lekarz robi na miejscu, mysle że mi zrobi albo znów mnie oleje.Które wyniki mogły by ewentualnie potwierdzić ten nieklasyczny przerost nadnerczy? Czy podniesiony 17- oh progesteron, może być od czegoś innego, czy to jedoznacznie wskazuje na nieklasyczny przerost?W razie co napiszcie jakie wyniki zrobić.
napisał/a: ata28 2009-08-05 17:49
dostałas moją wiadomość na priv?
napisał/a: kati11 2009-08-05 18:11
tak dostałam i odpisałam
napisał/a: kati11 2009-09-11 22:43
Witam ponownie. Prolaktyna wyszła podwyższona norma do 25 a mój wynik 45.Zmieniam lekarza, po porzedni leczył mnie do bani. nie wiem, czy to17 Oh może być lekko podwyższone przez ta prolaktynę.