czy to jaskra?

napisał/a: as656 2012-12-13 12:46
Witam, od ponad roku chodzę do okulisty z podejrzeniem jaskry.. podejrzeniem, bo niewiadomo było czy taką mam urodę nerwu wzrokowego, czy cos sie dzieje, bo ciśnienia zawsze wychodzą dobre. Muszę tutaj tez dodać, ze ciśnienie tętnicze mam zawsze niskie, typowy niskociśnieniowiec z czasami pojawiającymi się bólami głowy i oczu ( ale nie wiem czy to kwestia cisnienia, czy moze jaskry) i że jestem młodą osobą - mam 21 lat .. wczoraj byłam u okulisty z wynikami HRT i dokładniejszego pola widzenia, i w lewym oku jest pogorszenie.. są uszkodzenia, większe niż poprzednio, ale ciśnienie w oku nadal w normie. Pani doktor twierdzi, ze mimo tego, iż ciśnienie śródgałkowe jest dobre, to mogę mieć jaskrę, i przepisała mi krople ( xalatan). Moje pytanie brzmi: czy na pewno to moze byc jaskra? a może coś innego? nie wiem co robić, czy brać te krople czy nie, bo jeśli nie mam jaskry, to nie chcę ich męczyć niepotrzebnymi kroplami.. jest możliwość ze jesli nie mam jaskry, to krople mi tylko pogorszą sprawę, oczy?