czy to jakiś udar mózgu?

napisał/a: APSIK1 2013-09-16 12:10
witam,jest to troche dziwne co mi dolega.czytałam o udarze mózgu bo moje objawy sa podobne to tych wystepujacych przy udarze.
ale mijaja.
moze zaczne od tego ze czasmi ,ale to juz od bardzo długiego czasu mam jakby nie stabilność nóg.czyli jak stoje w miejscu czuje jak bym stała na czymś pochyłym.odrazu wtedy robi mi sie duszno i mam male zawroty głowy.ale ustepoją.albo gdy jade na rowerze,czuje jak bym nie mila siły w nogach i organizmie ,jak by jazda sprawiala mi wiekszy wysiłek,nagle robi mi sie duszno i mam zawroty głowy.czasmi zchodze z roweru i go prowadze chwile az ten atak mi minie.mieszkam w holandii wiec po jednej stronie samochody jezdza a po drugiej sa kanały.nie zdazyło mi sie nigdy zemdlec przy tych objawach.ale to nie wszystko.czasmi zdarza mi sie na jedno oko, na prawe widziec jak za mgłą,np.ide i nagle na jedno oko tak widze zaczynam mrugac i ustepuje,powtrza sie wiec prubuje potrzec ,ale i tak mija i co jakis czas sie powtarza.nastepna dolegliwosc ktora tez mam od dłuzszego czasu,ale zdazala sie naprawde zadko jest ból w plecach na wysokosci serca,tylko wtedy gdy sie poloze na plecach albo opre plecami np.o cos twardzeszego jak zagłowek kanapy.bol zaczyna sie powoli i zaczyna rosnac, powopli ale coraz bardziej,wtedy odwracam sie na bok albo wstaje z tej pozycji.i bol powoli mija.wspominam o tych dolegilwosciach bo zdarzały sie wczesniej.a mianowicie kilka dni temy zaczełam byc bardziej zmeczona,zaczynam miec problemy z mowieniem np.rozmawiam z kims i chce mu powiedziec ,,wiesz byłam wczoraj w pracy i znalazłam twoje okulary,,.wiem co chce powiedziec i to mowie ale to wyglada tak.
wiesz ..byłam wczoraj w pracy i znazłam twoje....(i niewiem co mialam powiedziec) mysle chwile i mowie twoje okulary.daje przykład bo niewiem ja to nazwac,i tak jak rozmawiem całymi swowami gubie kilka z nich.i to takie uczucie jak by mi w danym czasie usta same przestawały mowic.
i tak samo jest z rozumieniem tego co ktos do mnie mowi,czasem normalnie wszytko do mnie dociera a czasem pytam kogos po trzy razy zeby powtórzył bo nie rozumiem ,to sie dzieje teraz od dwuch dni.
dwa dni temu siedziałam i ogladalam mam talent w tv.lezałam na kanapie z plecami opartymi o zagłówek.nagle poczulam bol pleców wiec usiadłam noralnie ,ból moze zszedł ale na lewa reke.jakby do ramienia w dół dłoni,przez cała reke przechodzil jak by fala.gdy oparłam głowe na prawej rece zaczeł dretwiec,ale gdy ja tylko potrzasałam wracała.bol reki trzymal mnie gdzies z godzine i przeszedl ,przy tym towarzyszl bol głowy ale lekki.pod koniec dnia zaczełąm odczowac cos dziwnego w klatce piersiawej,jak bym co jakis czas czuła mocniesze udezenie seraca.na drugi dzien dzien poszlam do pracy nawet wyspana.(czasem pracuje w niedziele )ale na dzien dobry szefowa pyta czy wszystko w pozadku bo zle wygladam,czy zle spałam czy jestem chora?hmm niewiedzilam co sie dzieje bylam naprawde jakas osłabiona.poszlam do lusterka zobaczyłam blada twarz z bardzo podkrazonymi oczami,cały dzien miala ciarki bylo mi zimno,rece i nogi milam zimne, aw głowie jakies dziwne rzeczy,nie rozumilam do konca co do mnie mowia,raczej to co usłyszlam strałam sobie przetłumaczyc w mysli.(BO TO PO ANGIELSKU )jak chcialam cos powiedziec gubilam słowa ,proste zapominałam ,zle je zaczełąm skladac.pomyslałam nie odzywam sie juz.wruciłam do domu.nawet bylo dobrze zaczełąm normalnie mowic słyszec wszytko ok.wieczorem ogladalismy film.nagle znow oparta o plecy zaczełam czuc ten bol,znow wszedl na reke.zrobilo mi sie cieplo na twarzy ,policzki czerwone i uszy,cieplo czułam z tyłu głowy i na karku i lekki bol głowy.przeszlo po 1,5h.juz nie moglam spac balam sie,reka pobolewalała mnie wnocy.dzis rano wstałam i i mam zimne rece ,jest mi zimno i mam dreszcze,spojzalam w internet,pisalo o udzrze. minowicie.


Objawy udaru mózgu

Najczęstszymi objawami udaru mózgu jest nagłe wystąpienie:
niedowładu lub porażenia mięśni twarzy, ręki i/lub nogi, najczęściej po jednej stronie ciała
"znieczulenia" twarzy, ręki i/lub nogi, najczęściej po jednej stronie ciała
zaburzeń mowy, z trudnościami w zrozumieniu słów oraz w wypowiadaniu się
zaburzeń widzenia w jednym lub obu oczach
zaburzeń chodzenia z utratą równowagi i zawrotami głowy
silnego bólu głowy bez znanej przyczyny
Objawy udaru zależą od umiejscowienia uszkodzenia w mózgu oraz od jego rozległości. Dlatego u poszczególnych osób objawy mogą się różnić. Udar mózgu często jest niebolesny.

Wymienione objawy są poważnym ostrzeżeniem!

Niezwłocznie należy zwrócić się o pomoc do lekarza!

Wezwij Pogotowie Ratunkowe - telefon 999.

Udar mózgu jest stanem naglącym.

Nie czekaj, by zobaczyć, czy objawy ustąpią same!

Szybkie rozpoznanie to szansa na skuteczniejsze leczenie.

Nawet jeśli objawy ustępują samoistnie, należy zgłosić się jak najszybciej do lekarza.

opracowanie: dr med. Paweł Gołębiewski


po przeczytaniu kilku stron na ten temat,i odwiedzeniu kilku forum intern.postanowilam dzis umowic sie nawizyte u lekarza.
ale jest to holenderski lekarz ,wiec niewiem czy nie odesle mnie z paracetamolem.i wlasnie bardzo sie boje.
poprostu udar mozgu nastepuje dostc szbko ,moje ciocia robiac obiad w kuchni padla i juz nie wstala,nie zyje.u kolego lat 30 gdy sie zaczeło tez szybko gwałtownie ,karetka sie spoznila...,a jago zona mowila ze od jakiegos czasu skarzył sie na bole głowy i reki,oraz dretwienia.ale u mnie ciognie sie to troche,jest i znika,teraz ostatni tydzien czy juz ostatnie 2 dni nasila sie bardzo.
jezeli macie jaks wiedze na ten temat prosze napiszcie. z gory dziekuje.
napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-27 18:20
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że te wszystkie neurologiczne objawy to bardzo indywidualna kwestia. Nie u każdego dany objaw znaczy to samo. Moja babcia niedawno miała RMI głowy. Wykryto u niej guza. Co ciekawe, badanie wykazało, że niedawno przechodziła też udar, a żadnych z wymienionych przez Ciebie objawów nie miała. Dokucza jej tylko ból głowy :(
napisał/a: Andzrej 2013-09-27 20:35
Czy zmienił Ci się charakter pisma ?
Czy mierzysz ciśnienie krwi ?