czy to infekcja wirusowa czy bakteryjna ? ( wyniki z krwi )

napisał/a: bastka79 2016-02-24 14:48
Witam,
Proszę o podpowiedź bo lekarza kontrolnie mam za 2 dni ( brak miejsc )

Nadmienię że jestem po wypadku samochodowym ( 2 tygodnie temu ). Ogólnie dobrze tylko kręgosłup ucierpiał. Było już w miarę ok jeżeli chodzi o bóle całego kręgosłupa. 5 dni temu zaczął się dziwny ból szyi ( tak po bokach aż trudno mi było nią poruszać ( choć węzły niby były ok ) po 2 dniach zaczęło mnie mocno boleć gardło dołączyła gorączka ( do 38 st ) i ból klatki piersiowej i lekki ból mięśni. W tym samym dniu miałam wizytę u lekarza rodzinnego . Osłuchowo ok. Z racji mocno zaczerwienionego gardła i rozpulchnionego lekarz stwierdził infekcję wirusową . Ból w klatce ( pieczenie klatki + lekki ból przy ucisku ) wytłumaczył wzmożonym odczuciem neurologicznym związanym z wypadkiem a nasilonym infekcją wirusową ( neuropatia czy jakoś tak ).
Z leków dostałam nalgesin 275 ( 2x1 ) + glimax + mydocal . Mydocalmu nie biorę na razie bo trochę mnie boli żołądek po nalgesinie .

Temperatura ustąpiła w miarę szybko ale dziś zrobiłam prywatnie badanie krwi ( morf + CRP ) bo nadal boli mocno gardło i piecze klatka piersiowa i mam takie dziwne przeskakiwania mocniejszego bólu ( takie kłucia ) w klatce piersiowej i w okolicy serca,

Zerknie ktoś kto się zna na te wyniki co one oznaczają ? (w załączeniu )

aha zrobiłam też dziś wymaz z gardła ale na trzeba niestety poczekać
napisał/a: Peter 2016-02-26 10:58
Wygląda na bakteryjną.
napisał/a: bastka79 2016-02-26 14:26
dziękuję . Lekarz przepisał Xorimax 500 mg ( 2x1 ).
dziś podglądnęłam wyniki wymazu z gardła ( zrobiony przed wzięciem antybiotyku ) : nic nie wyhodowano poza naturalną florą . jest to możliwe? bo lakarz twierdził, że na pewno jakieś bakterie wyjdą ( obstawiał paciorkowce ) .

a co do xorimaxu - to przy objawach niepożadanych typu ból głowy i lekkie mdłości można go nadal przyjmować ? ( ból głowy taki tępy raz mocniejszy raz słabszy - ciśnienie w normie )

pozdrawiam serdecznie
napisał/a: hanna44 2016-02-27 22:58
W przypadku choroby wirusowej CRP wynosi od kilkunastu do 40. W przypadku bakteryjnego zapalenia CRP jest wyższe niż 40 (nawet 3-cyfrowe). CRP może być też podwyższone po urazach do czasu ustąpienia stanu zapalnego.

CRP jest przydatne przy kontrolowaniu czy antybiotyk na infekcję bakteryjną jest skuteczny, czy nie. Spadek CRP o więcej niż 30% w 2 dni oznacza, że skuteczny, zaś spadek mniejszy lub wzrost oznacza nieskuteczność.

PS. Nie jestem lekarzem.
napisał/a: Peter 2016-02-29 09:39
Nie wszystkie bakterie wychodzą na wymazach. Obraz krwi wskazuje na infekcję bakteryjną. Tego typu antybiotyki przepisuje się przy standardowych infekcjach. Spektrum działania dość szerokie, powinien pomóc. Problem może pojawić się wtedy, gdyby infekcja była wywołana bakteriami atypowymi. Ale na razie nie ma co gdybać.