Czy to hemoroidy ?

napisał/a: yrek 2013-10-02 19:26
Witam, mam pewien problem od okolo poltora roku.
Siedzac w pracy poczulem nagle (nie wiem nawet jak to okreslic)... pieczenie... w odbycie.
I to takie ze z siedzeniem mialem ogromny problem, trwalo to kilka dni ale z kazdym dniem przechodzilo, az przeszlo calkiem.
Pozniej co jakis czas... nie wiem, co miesiac, raz na dwa miesiace, czasem raz na 2 tyg, bardzo roznie czulem dziwny dyskomfort w odbycie, glownie w nocy, juz w lozku kladac sie spac.
Dziwne uczucie takie jakby - nie umiem tego inaczej opisac - jakby ktos mi cos wkladal w pupe. Mrowienie, polaczone z pieczeniem.
Jakis czas temu przeszlo, ale kilka miesiecy temu, tuz po kapieli odczuwalem mocne swedzenie odbytu, od wewnatrz, tuz przy wyjsciu.
Zbadałem palcem....wszystko w środku ok.
Znow kilka miesięcy byl spokoj.
A teraz od kilku dni, zauwazylem ze na prawde jest cos nie tak.
Podczas kapieli... myjac TE okolice wyczulem ze w srodku cos jest... jakby wrzod? napuchnieta zyla? w srodku, tuz przy wyjsciu odbytu. Wyraznie czuc zgrubienie prawej strony odbytu.
Od kilku dni mam zaparcia i uczucie ze nie moge sie wyproznic do konca.
Podcieranie sie wywoluje pieczenie odbytu.
A po zalatwieniu sie czuje jakby to zgrubienie w odbycie wychodzilo na zewnatrz (moge je delikatnie wepchnac z powrotem do srodka)
Siedzenie jest niewygodne..... ale jeszcze nie jest nie do zniesienia.
Ogolnie od paru dni czuje lekki dyskomfort - uczucie jakbym cos mial w pupie i czasemi delikatne pieczenie.
Czy to hemoroidy?

Jesli tak, to czy to normalne ze juz w wieku 31 lat mam ten problem? nie jestem za mlody na ta dolegliwosc?
Czy mozna je calkowicie wyleczyc? I czy leczenie jest dlugie?
Czy moge to sam wyleczyc np mascia bez recepty, czy bedzie potrzebna jakas operacja?
Pytam teraz z tego co czytalem pozniej moga bóle nie do zniesienia.
Chce jak najszybciej rozwiazac problem.
Czytalem gdzies ze mozna za 200-250 zl u lekarza je jakos zamrozic, czy laserowo usunac.
No i czy odbyt po takim zabiegu funkcjonuje normalnie, tak jak dawniej?

Dodam ze jesli to to, to z mojej winy :(
Siedzaca praca (biuro) po pracy tez siedze (komputer)
Malo ruchu, zla dieta, lekka nadwaga.
napisał/a: piotrosiama 2013-10-03 19:23
Możliwe że to hemoroidy, w aptece są dostępne bez recepty czopki. Jeśli po kilku dniach kuracji objawy nie ustąpią to poproś o skierowanie do proktologa.
napisał/a: yrek 2013-10-04 12:53
A ile sie czeka na wizyte u proktologa? (bo w Trojmiescie ogolnie dlugo sie czeka wszedzie - endokrynolog 4 lata, urolog 2 lata)
A ten problem jest bardzo dziwny, dzis od rana nie mam zadnych, nawet najmniejszych dolegliwosci
napisał/a: piotrosiama 2013-10-04 15:06
Do specjalisty, wszystko jedno jakiego, podejrzewam że wszędzie są kolejki. Świetnie że dolegliwości ustępują - nie dopuszczaj do problemów z wypróżnianiem no i sporo ruchu.
Pozdrawiam i dużo dobrego zdrowia.
napisał/a: yrek 2013-10-23 19:59
Dziwny ten problem... gdy zakladalem temat, czulem pieczenie.... a teraz od 2,5 tygodnia NIC.
Zero problemow, a siedze na twardym krzesle w pracy, w domu tez siedze, z wyproznianiem zero problemow (na papierze nie zauwazylem krwi).
Ale... w odbycie caly czas jest to zgrubienie (jakby wrzod, malutki guz).

Czy to normalne, jesli to hemoroidy ?
napisał/a: piotrosiama 2013-10-24 02:19
To może być wew. hemoroid, a siedzenie na twardym nie ma nic do rzeczy.