Czy to grzybica?

napisał/a: Trash2345 2014-11-19 19:11
Witam,

od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie właśnie takie zaczerwienienie po obu stronach jąder. Na początku problem zbagatelizowałem, jednak trochę poczytałem i doszło do mnie, że nie można tak tego zostawić. Od kilku dni używam maści Clotrimazolum, jednak na chwilę obecną jeszcze nie widzę efektów. Czy dobrze mi się wydaje, że to grzybica?

[Zdjęcie] http://postimg.org/image/oxxw9tw8l/
napisał/a: piotrosiama 2014-11-19 22:57
Dość poważne te zmiany skórne. Jeśli dodatkowo odczuwasz pieczenie, swędzenie to najprawdopodobniej mamy do czynienia z grzybicą.Kuracja clotrimazolum powinna trwać min. 3 tygodnie - smaruj ze 3x dziennie. Jeśli nie zauważysz znaczącej poprawy trzeba będzie zastosować silniejszy środek a to już będzie na receptę. O zachowaniu, w trakcie kuracji, wstrzemiężliwości to nie muszę chyba przypominać.
napisał/a: Trash2345 2014-11-20 10:17
Dzięki za szybką odpowiedź.

Właśnie zastanawia mnie fakt, że nigdy mnie to nie piekło. Ostatnio postanowiłem się wydepilować częściowo w tym miejscu i teraz cierpię ponieważ włosy odrastają i dodatkowo mnie kłują. Swędzenie występowało jeszcze 2 dni temu podczas mycia ciepłą wodą, jednak nagle od wczoraj przestało.

Przy używaniu w/w maści można stosować również Sudocrem, czy to źle wpłynie na działanie maści?

Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2014-11-21 23:25
Te zmiany pojawiły się po depilacji czy wcześniej ?
napisał/a: Trash2345 2014-11-22 15:56
piotrosiama napisal(a):Te zmiany pojawiły się po depilacji czy wcześniej ?


Wcześniej, mija tydzień od stosowania powyższej maści i nie widzę żadnych efektów. Warto liczyć, że coś się zmieni?
napisał/a: piotrosiama 2014-11-22 20:33
Tydzień kuracji clotrimazolem to zbyt krótko na znaczące efekty.