Czy to grzybica??

napisał/a: Scofield 2007-11-04 16:37
Witam.
Od ok.2 tygodni na wewnatrznej stronie ud pojawiły mi sie rózowe plamy.

Teraz sa coraz to wieksze i postanowilem cos z ty zrobic,nie moge juz dłuzej czekac.
Te plamy swedzą.Przypuszczam ze jest to grzybica.

czy mozna leczyc to samemu?Jesli tak to czym??

Czy grzybica moze sama zniknąć ??

Bardzo prosze o pomoc/
napisał/a: klapouszek2 2007-11-04 18:37
lepiej byłoby się udać do lekarza bo nie wiadomo do końca czy to grzybica. Maści bez recepty to np. Clotrimazolum, Lamisilat czy jego odpowiednik Terbiderm.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-04 18:46
Poczytaj posty w dziale Laryngologi. Nie każdy nalot na języku to grzybica. Wielu ludzi ma coś takiego i nie jest to właśnie to świństwo. Pierwsze pytanie czy przechodziłeś ostatnio kurację antybiotykową? Jak tak czy brałeś leki osłonowe? To ważne gdyż grzybica rozwija się głównie w wyniku kuracji antybiotykowej (choć oczywiście nie tylko). Uważam, że powinneś udać się do lekarza, jeżeli Twój język faktycznie będzie wyglądał na grzybicę pewnie dostaniesz Nystatynę, która zapewne pomoże. W tej chwili aby złagodzić piecznie wcinaj dużo jogurtów!
Pozdrawiam
napisał/a: Scofield 2007-11-04 19:13
Zaszła jakaś niescisłosc,gdyz ja pisałem o grzybicy na udach a nie na jezyku.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-04 20:46
Sorry mały error
Grzybica najbardziej lubi stopy i pachwiny. Uda? Hmm wątpie. Ale proponuję jednak udać się do dermatologa.
napisał/a: renia801 2007-11-18 12:16
Polecam wizytę u lekarza, bo tak na oko samemeu można się pomylić a fachowiec na pewno będzie wiedział co to jest