Czy to grzybica i jak to leczyć?

napisał/a: Marcin_B 2014-11-24 03:48
Witam
od jakiegoś czasu walczę oto z takim przypadkiem jak na zdjęciach. Wydaje mi się że jest to grzybica dłoni, niestety to ustrojstwo czasem boli i swędzi. Czekam na wizytę u lekarza ale niestety najbliższy termin wyznaczyli mi na 23.01.2015. Więc niestety trochę muszę poczekać. Jeśli ktoś to przeczyta i orientuje się w temacie prosiłbym o pomoc jak to leczyć.
Wyczytałem na innych forach że skuteczne jest regularne smarowanie octem na zmianę z moczeniem dłoni w mocno słonej gorącej wodzie. Używam na noc pod opatrunki maść o nazwie tribiotic, ale efekt jest różny. Raz pomaga a czasem nic nie daje. Czytałem że
tabletki Ivermectin są w 100% skuteczne.
Proszę o radę w jaki sposób się tego pozbyć zanim odpadną mi dłonie???
Z góry dziękuję.
napisał/a: Marcin_B 2014-11-24 03:54
dodatkowa porcja zdjęć.
napisał/a: doloress10 2014-11-27 09:44
hej. Nie jestem pewna na 100% ale wygląda mi to jak mięczak zakaźny.Mięczak zakaźny - leczenie

Jeśli na skórze występują tylko nieliczne guzki, zwykle nakłuwa się je i wyciska ich treść. Następnie smaruje się skórę nalewką jodową, azotanem srebra lub roztworem fenolu. Preparaty te wykazują działanie przeciwwirusowe.

Jeśli guzki mają postać małych, licznych, rozsianych grudek, można stosować przepisane przez lekarza preparaty. Wykazują one właściwości drażniące, przez co prowokują reakcje zapalną i w ten sposób doprowadzają do wygojenia się zmian.

Jeśli są guzki są duże i jest ich sporo, specjalista może zaproponować kilka możliwości leczenia: łyżeczkowanie lub wycięcie zmian, krioterapię (ciekły azot powoduje martwicę komórek i unieszkodliwia znajdujące się w nich wirusy), laser lub elektrokoagulację. Po zabiegu należy stosować okłady z nalewki jodowej.


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/mieczak-zakazny-u-dzieci-i-doroslych-przyczyny-objawy-i-leczenie_36435.html
napisał/a: doloress10 2014-11-27 09:45
Kup w aptece jodynę i smaruj do czasu wizyty u dermatologa. zobaczysz czy zmiany zaczną się goić.pozdr