czy to faktycznie za wysoko?

napisał/a: zarazka11 2013-02-20 13:25
Witam:)
Mam pytanie, może ktoś się zna na tym forum na wynikach hormonów i odpowie mi na moje pytania. Otóż miałam problemy hormonalne z zaburzeniami miesiączkowania. Zrobiłam wyniki badań i wyszło mi , że mam lekko podwyższone LH, FSH, PRL przy niskim E2, ale oprócz tego wyszło mi , że mam Kortyzol ponad normę wyszedł mi 33,1a norma od 6,2 do 19,4. Androstendion wyszedł mi 11,2 a norma od 0,40 do 4,1 . Chciałam się zapytać odnośnie tego:
1. Czy te wyniki Kortyzolu i Androstendionu są wysoko zawyżone, bo niby tylko kilka do góry a ja się nie znam?
2. Czy może to wpływać na objawy takie jak powstawanie obrzęków szczególnie kończyn dolnych,zimne stopy, ciągłe ochotę na jedzenie, gromadzenie tk. tłuszczowej wokół brzucha? Trudności w schudnięciu , złe samopoczucie , senność?

Do lekarza muszę się dopiero wybrać , nie wiem kiedy będę a te pytania mnie męczą trochę. Jakby ktoś wiedział bo np. miał podobne problemy to będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam
napisał/a: soaring 2013-02-21 18:14
zarówno wyniki, jak i objawy wskazują na bardzo prawdopodobny zespół Cushinga oraz hiperandrogenizm pochodzenia nadnerczowego. wizyta u endokrynologa konieczna, aby rozpocząć leczenie.