czy to Depresja?

napisał/a: rames 2013-10-01 22:59
Od długiego czasu(około 1,5roku) mam pewien problem. Kiedy wstaję serce mi przyśpiesza, nie mam ochoty wyjść z łóżka po prostu nie widzę w tym sensu.
Czuję, że nie jestem z niczego zadowolony mam dziewczynę, rodziców niczego mi w życiu nie brakuję jednak nie czuję szczęścia.
Kiedyś moim hobby było uprawianie sportów walki i chodzenie na siłownię filmy powiązane z tymi tematami oglądałem z wypiekami na twarzy, a
teraz oglądjąc podobają mi się jak wszystkie inne. Żadna gra nie podoba mi się jak kiedyś i nic nie sprawia mi radości. Nie wiem czy jest to powiązane, ale
i na treningach szybciej mi o zadyszkę, kiedyś byłem wstanie przyjmować ciosy na brzuch, teraz lekkie uderzenie na brzuch i już ciężko mi się oddycha.Nie potrafię się skoncentrować, a gdy to zrobie przyspiesza mi sercę
Czytałem trochę o objawach depresji, ale dużo rzeczy mi się nie zgadza dlatego nie mam pewności
- Nie mam zgarbionych pleców
- Nie mam Opadniętych kącików ust
- Nie mam samobójczych myśli choć nie widzę sensu, w życiu
- Nie mam jadłowstrętu, ani nie jem nadmiernie
napisał/a: eee91 2013-11-08 23:43
Nie wszystkie objawy u każdego są takie same. U mnie depresja też pojawiła się nagle i bez powodu. Ale ja po 2 miesiącach męczarni zdecydowałąm się iśc do psychiatry. Nie czekaj tyle, bo szkoda marnować czasu. Lepiej idź do jakiegoś specjalisty, on Ci powie czy masz depresje, czy jakieś inne stany i z pewnością Ci pomoże.
napisał/a: mar.mar 2013-11-28 14:08
Zdecydowanie lepiej nie czekać z pójściem do specjalisty. Ja też zwlekałam bardzo długo, z każdym dniem jest trudniej podjąć wysiłek walki z depresją. Na szczęście w Zielonej Klinice jakoś udało mi się pozbierać - psychoterapia w miejscu mojego zamieszkania nie skutkowała, problem też był z doborem leków. Dlatego zdecydowałam się na ośrodek. Pozdrawiam. m.
napisał/a: Promienista 2013-12-30 14:28
Szanowni Państwo,

brak chęci do życia, przygnębienie, uczucie zmęczenia, niska samoocena, poczucie winy i wszechogarniający smutek – to najczęstsze objawy depresji, których zdecydowanie nie powinniśmy lekceważyć. Zdaniem polskich specjalistów obecnie na depresję cierpi około pół miliona Polaków. Niestety, tylko połowa z nich korzysta z pomocy lekarzy i poddaje się opiece specjalistów. Pozostała grupa bagatelizuje depresję lub celowo ukrywa swoje schorzenie w obawie przed wykluczeniem społecznym. A najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychologa lub psychiatry. Specjalista przede wszystkim postawi diagnozę i oceni nasz stan. Podczas psychoterapii mamy czas, by w towarzystwie osoby, która zna powody powstawania zaburzeń móc odbudować osłabione mechanizmy obronne. Terapeuta wskaże nam odpowiednie drogi postępowania i stanie się naszym przewodnikiem na drodze poznania i zaakceptowania samych siebie. Dla wielu osób terapia jest jedynym momentem, w którym mogą zatrzymać się na chwilę i przeanalizować swoje życie i dotychczasowe postępowanie. Rozwiązaniem w wielu przypadkach są także środki farmakologiczne przepisywane przez psychiatrę.

Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej
napisał/a: Wiki78 2014-01-23 16:50
Ja wiem jedno, depresja ma różne oblicza, więc nie bagatelizuj objawów. Najlepiej skonsultowac się ze specjalistą. Można też doraźnie spróbować jakichś ziołowych środków. Jakiś czas temu słyszalam ze te z szafranem sa dosc skuteczne i pomagająw podobnych stanach.
napisał/a: ivy_456 2014-02-05 10:48
Kiepsko ostatni się czuję i nic mi się nie chce, macie jakieś sparwdzone środki na takie samopoczucie?
napisał/a: Katarzyna7 2014-04-17 22:43
Co do środków, to nie wiem co doradzić. Wiem, że w przypadku tzw. nastroju depresyjnego dużo daje odżywianie. Jeśli naprawdę kiepsko się czujesz, możesz skorzystać z wizyty u psychoterapeuty lub psychiatry.
napisał/a: Wiki78 2014-11-22 17:30
Można też spróbować ziół, oczywiście odżywianie pełni bardzo istotną rolę, warto zwrócić uwagę na to co się je
napisał/a: ivy_456 2014-11-22 21:14
Ruch powienien pomóc wydzielają się wtedy endorfiny