Czy to ciąża?

napisał/a: Marlenka29 2013-09-02 19:57
Wiem i przepraszam jak zdenerwowałam:( Po prostu piszą w necie rożne rzeczy o prezerwatywach ze mimo dobrze stosowanej można zajść w ciążę dlatego chciałam tutaj zapytać .
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-09-02 20:02
Zapytałaś i dostałaś merytoryczną odpowiedź. Wróżenie z fusów to nie u nas ;)
napisał/a: Marlenka29 2013-09-02 20:15
Zapytałam Tylko czy można zajść w ciążę jak prezerwatywa była cała maż skończył we mnie bo różne rzeczy czytałam .
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-09-02 20:25
A Ty swoje :) Oczywiście że możesz zajść w ciążę i nawet w szkole podstawowej dzieci wiedzą że przecież że prezerwatywa nie zabezpiecza w 100%. A ponieważ jak każda kobieta w takiej sytuacji chcesz statystyk i określenia % dałem Ci linka z odpowiedzią gdzie masz prawdopodobieństwo określone właśnie liczbowo.
napisał/a: Marlenka29 2013-09-02 20:29
No ale chyba te statystki są dlatego że prezerwatywa może pęknąc lub zsunąć się a dobrze uzyta chyba ma szanse zerowe na ciąże
napisał/a: Marlenka29 2013-09-02 21:05
Przepraszam jak Cię zdenerwowałam ale strach przed ciążą robi swoje :(
napisał/a: wikam2 2013-09-04 11:01
Nie...nie ma szans zerowych. Nigdy.
Gdyby dobrze użyta prezerwatywa dawała 100% ochrony to tym samym dobrze założona wkładka wewnątrzmaciczna, regularnie przyjmowane tabletki anty etc. też dawałyby 100% skuteczności. Czyli - nikt nie musiałby się obawiać ciąży.
Dlaczego prezerwatywa nie chroni całkowicie jeśli jest dobrze założona i użyta? Nie wiem...a chciałabym. Czasem pisze się o mikrootworach, które mogą przepuszczać nasienie, czasem się te tezę dobitnie obala.
Na pocieszenie powiem, że nie znam nikogo kto zaszedłby w ciążę przy dobrze użytym kondomie.
Poniżej tabelka z wikipedi - sama widzisz, że nie ma nic co na 100% chroni.
napisał/a: Marlenka29 2013-09-04 15:59
Wikam a pomożesz Mi obliczyć dni płodne? miesiączkę miałam 23 nie liczę wcześniejszego plamienia i czy testy owulacyjne kupione w aptece by mi teraz pokazały dzień płodny ? .A co do prezerwatyw to mnie już uspokoiłaś chyba wystarczająco bo u mnie nie była dziurawa ani nie pękła tyle że koniec był we mnie i się zestresowałam znów :( A doszło Ci pw?
napisał/a: Moni87 2013-09-04 22:47
Witam mam problem i pewne obawy ostanio mialam okres skonczyl mi sie dwa ni temu i bylo wszystko ok ale wczoraj mi znowu krew leciala a dzisiaj mam jakies plamienia a jeszcze wczesniej przed okresem kochalam sie z chopakiem przez caly tydzien czy jest mozliwe ze moge byc w cazy prosze o odpowiedz
napisał/a: Gizmona 2013-09-05 09:47
Skoro miałaś normalny okres to nie wydaje mi się żebyś była w ciąży. Możesz dla pewności zrobić test ciążowy.
napisał/a: Moni87 2013-09-05 10:51
Ale skad te plamienia mialam
napisał/a: Gizmona 2013-09-05 11:38
Hmm... czasami niby po zakończonym okresie zdarza się, że coś tam jeszcze poleci... W którym dniu cyklu współżyliście i czy się zabezpieczaliście?