Czy to CANDIDA, grzybica jelit?

napisał/a: krzysiek__888__ 2014-12-10 11:17
Witam.

Od jakiegoś czasu zmagam się z bólem jelita.

Towarzyszy mi do tego takie bulgotanie w jelicie, uczucie pełności, zaparcia ponadto miewam plamki na ciele, bruzdy na paznokciach są cały czas.
Mrowieją mi nogi, strzelają stawy w kolanach w palcach u nóg i rąk a w nadgarstkach rąk mnie bolą. Jestem troszkę osłabiony, mam brzydkie włosy i biało - żółty nalot na języku. Ponadto czasami towarzyszy mi poddenerwowanie, skakanie mięśni oraz szybkie bicie serca. Moje ciało też nie jest w dobrej kondycji czasami swędzi (głównie klatka piersiowa) i robią się zaczerwienienia oraz plamki.
Towarzyszy mi niechęć do codziennych czynności, mało energii, osłabienie, lekko podkrążone oczy. Czasami śpię dobrze, a czasami nie mogę zasnąć.
Dodam że wszystkie badania mam dobre od A do Z. Morfologia, OB, CRP, Alergicznie też, Tsh, Ft3, Ft4. (leczę się na tarczyce od 2006r i jest wszsytko w normie). Jedynie IGE mam wysokie.

Czy to może być CANDIDA ?

Dodam, że nie mam apetytu na słodycze w ogóle, a wiem że przy candida jest ogromny apetyt.
Czasami zjem np. czekoladę ale to tak już na siłę żeby sprawdzić reakcję organizmu czy bede się gorzej czuł....ale nie...czuje się normalnie po zjedzeniu słodyczy. Nie mam jakiś problemów gastrycznych. Jedynie po bananach...nie do konca dobrze je toleruje jak za dużo zjem. Palenie papierosów - jeżeli dużo ich wypalę czuję osłabienie organizmu.

Gastroskopia wyszła dobrze, wyszedł refluks tylko. Kolonoskopia dopiero za 3 miesiące....

Czasami się zastanawiam że to może być zanieczyszczony organizm toksynami....i wystarczy tu np DENOXINAL.... Ale boje się że możę być zakażenie grzybicze jelit.


Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: krzysiek__888__ 2014-12-16 21:02
Nikt nic nie pomoże ??
napisał/a: konradek221 2014-12-16 23:30
Bez wymazu candidy się nie zdiagnozuje.
napisał/a: krzysiek__888__ 2014-12-17 20:21
wymaz gardła, tak?
napisał/a: Konstans 2014-12-18 08:40
Niekoniecznie sie nie zdiagnozuje.
Objawy jesli są, są tak specyficzne, ze nie trudno je pomylić.
To o czym piszesz jest wynikiem nierównowagi flory bakteryjnej jelit.
Zastosuj dietę przeciwgrzybiczną (pisalismy o tym setki razy plus suple jak kwas kaprylowy, pau darco, olej z oregano, olej z liści drzewa oliwnego). Zdrowa dieta, unikanie nietolerowanych produktów, które potęguje candida, całkowita eliminacja cukrów, na pewno przyniosą Ci poprawę.
Zawsze możesz pójść do swojego lekarza i poprosić o jakiś lek.
A czy był brany wymaz, wycinek podczas gastro?
Candide możesz mieć nie z ściance żołądka, dlatego tego nie zauważył lekarz (a moze wcale nie patrzył?).
Dla mnie objawy przerostu patogenów są oczywiste.
Do tego - jak piszesz - masz problemy z tarczycą, ta zaś zazwyczaj potęguje problemy gastryczne, te natomiast wpływają na zły stan flory jelitowej.
Pozdrawiam :)
napisał/a: krzysiek__888__ 2014-12-19 11:10
ok dziekuje za odpowiedz.

Lekarz przepisał mi Flucofast 50mg. A z tego co się teraz zorientowałem to Flucofast chyba nie jest na grzybicę jelit....
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-20 17:37
krzysiek__888__. Nie wiem czy te wszystkie objawy które wyliczyłeś, czasami przypadkiem nie podpasowując je pod grzybicę? Lekarzowi też to zasugerowałeś, więc wypisał ci środek przeciw grzybom. Jednakże trzeba wiedzieć, że takimi działaniami można sobie czasami więcej szkody wyrządzić niż pożytku. W naszym organizmie żyją przecież nie tylko bakterie, ale również i pożyteczne grzyby. Wydaje mi się że lepiej było by przeprowadzić jakieś testy na obecność grzybów. Może kał do analizy? Twoje objawy mogą sugerować nie tylko grzybice, ale również mycoplasmy. W tym wypadku może krew na PCR. Zawsze lepiej jest najpierw wiedzieć co nam dolega. Kolonoskopia to poważna decyzja i ingerencja w organizm. Być może słuszna, ale czasami można złapać jakąś dodatkową infekcję szpitalną.
Ja to bym spróbował diety. Dużo błonnika. To poprawi perystaltykę jelit. Unikać cukrów. Czy mocz ma niskie pH? Grzyby zakwaszają środowisko.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 19:57
Wysokie IgE może świadczyć o zakażeniu pasożytami lub alergię. Jakie masz miano?
napisał/a: krzysiek__888__ 2014-12-20 21:50
Zacząłem stosować diete już, bezcukrową, praktycznie wykluczając białko.
Rzuciłem palenie również.
PH mam w normie.
IGE miałem 800. To zdecydowanie wysokie.

PONIŻEJ ZDJĘCIE JĘZYKA.
http://zapodaj.net/7262124fa273d.jpg.html
napisał/a: Megalia 2014-12-20 22:02
Czyli jednak Candida. Język,sklepienie jak również tylna ściana w przyroście. Obawiam się że to samo możemy zobaczyć w przewodzie pokarmowym i tu jednak bym proponowała wspomóc się konwencjonalną farmakologią. Sama dieta może nie być wystarczająca.IgE 800 mówi o wysokiej odpowiedzi immunologicznej.
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-20 23:52
Dlaczego wykluczasz białko? Pokarmem człowieka jest białko, cukier i tłuszcz. Wystarczy jak wyeliminujesz cukry. Nie jest to jednak takie proste. Są bowiem cukry proste i złożone. Wielu wydaje się, że jak przestaną jeść słodycze, to wyeliminują cukier? Cukier to nie tylko słodycze. Są również cukry złożone. Nawet chleb zawiera cukry. To choćby skrobie. A więc ziemniaki, kasze, mąki, ryże, itd. Z białek i tłuszczów nie trzeba rezygnować, natomiast rezygnacja z wszelkich cukrów, to jest wieki problem. Problem dla tego, że wiele potraw zawiera to wszystko w sobie. Chleb można trochę pumpernikla. Może otręby. Jeżeli oczywiście chcemy niemal całkowicie zrezygnować z cukrów.
Biały język i bóle stawów może powodować zarówno Mycoplazma pneumonia, jak i Chlamydia pneumonia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlamydophila_pneumoniae .
napisał/a: g69 2014-12-21 09:10
krzysiek__888__ napisal(a):Zacząłem stosować diete już, bezcukrową, praktycznie wykluczając białko.

To co Ty właściwie będziesz jadł?
Czy wiesz coś na temat żywienia nisko węglowodanowego? Może się okazać strzałem w dziesiątkę.Na ogół leki przeciw grzybiczne dają doraźną pomoc,po odstawieniu i złych nawykach żywieniowych wszystko wraca do punktu wyjścia