Czy to borelioza

napisał/a: magena 2011-02-11 12:42
Historia mojej choroby

W listopadzie 2010 roku zaczęło się od zwykłego bólu głowy pierwsze dwa dni bólu były do zniesienia następne już coraz gorsze pamiętam że siedziałam w szkole i nagle dostałam bardzo silnego bólu głowy z tyłu po lewej stronie do tego sztywnienie szyi przy odchylaniu i pochylaniu.Dostałam skierowanie do Neurologa i zgłosiłam się do niego z następującymi objawami:
-drętwienie lewej strony ciała w tym ręka i noga
-drętwienie lewej strony twarzy problem z mówieniem
-zawroty głowy
-temp ciała 34.9
-zaburzenia świadomości/otępienie
-zaburzenia w chodzeniu
-omdlenia
-drętwienie lewej strony głowy
-straszny ból z tyłu po lewej stronie głowy
Zostałam skierowana do szpitala neurolog stwierdził,że to uraz kręgosłupa szyjnego i zlecił zrobienie rtg przepisał lek Aulin i wizyta u swojego neurologa.I tak też zrobiłam mój neurolog stwierdził że od kręgosłupa nie sztywnieje buzia i nie ma się problemów z mówieniem i skierował mnie ponownie na odział neurologiczny.
Mój wynik rtg kręgosłupa szyjnego:
-zwężenie szpar miedzy-trzonowych C2-C5 oraz C5-C6 bez odczyny kostno-wytwórczego zniesienie fizjologiczne,lordozy w odcinku ruchowym kręgosłupa
Zostałam przyjęta na odział neurologiczny lekarz oglądając moje zdjęcie rtg stwierdził,że tam nic nie ma i zrobiono mi tomografię komputerową głowy i rezonans magnetyczny głowy
Wyniki z Tomografii komputerowej głowy z kontrastem:
Elektrokardiogram nieokreślony (89.521)
Poza przyśpieszeniem zatokowym bez odchyleń
-Badanie wykonano przed i po podaniu iv.40 ml kontrastu Ultravist,warstwami grubości 4,5 mm
Struktury mózgowe bez zmian ogniskowych
Układ komorowy nie poszerzony,nie przemieszczony,symetryczny.
Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe
Rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu
Badanie wykonane w sekwencjach:T1 SE TRA,T1 SE SAG,T2 TSE TRA,T2 TIRM TRA DARK FLUID,EP 2D DIFF3 TRA,po kontraście T1 SE SAG,T1 SE TRA
Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy.Nie uwidoczniono ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu.Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.Struktury tylno jamowe bez widocznych zmian.
Leki które dostawałam w szpitalu to:
-dihydroergothaminum
-cinnarizinum
Po pierwszej dobie stosowania tych leków bóle ustąpiły.
W szpitalu rozpoznali że:
-niedoczulica połowicza lewostronna ustępująca
-bóle głowy naczyniowe
Zalecenia:
-kontrola w poradni neurologicznej
-lek dihydroergothaminum
I po stosowaniu leku 2 tyg po wyjściu ze szpitala zaczęły się objawy:
-pojawienie się czarnej plamki przed oczami
-drętwienie całego ciała utrudniające normalne funkcjonowanie
-otępienie
-zaburzenia mowy problem ze znajdywaniem odpowiednich słów
-straszny szum w uszach
-wchodzenie po schodach sprawia straszny ból
Mój lekarz neurolog skierował mnie do poradni neurologicznej przyklinicznej i tak też zrobiłam wczoraj miałam wizytę pani doktor po obejrzeniu mojego zdjęcia rtg odcinka szyjnego stwierdziła,że wynik jest nie dobry i dostałam skierowanie na tomografie komputerową kręgosłupa szyjnego

Dzisiaj odebrałam wyniki badań na boreliozę wynik jest następujący:
P/c Borrelia IgM 13,7 RU/ml

Dodatni 22,0
Wątpliwy 16,0-22,0
Ujemny 16,0

P/c Borrelia IgG 2,0 RU/ml

Dodatni 22,0
Wątpliwy 16,0-22,0
Ujemny 16,0


I teraz nie wiem co dalej czy jestem chora czy nie?
Moje objawy na dzień dzisiejszy są takie:

-stan podgorączkowy utrzymujący się
-temp ciała 34.9
-osłabienie
-bezsenność
-drętwienie kończyn
-bóle gardła powracające co 2 tyg (antybiotyki nie pomagają)
-straszny ból głowy
-bóle w klatce piersiowej i w żebrach
-skoki pulsu i ciśnienia krwi
-paraliż lewej strony twarzy (problem z mówieniem )
-zaburzenia widzenia: podwójne rozmyte widzenie, czarne plamy w polu widzenia
-szum w uszach,dzwonienie
-zawroty głowy,utrata równowagi
-nasilanie się objawów po alkoholu
-zaburzenia koncentracji i otępienie: trudności w znalezieniu potrzebnego słowa, problemy z rozumieniem tekstu czytanego, wzmożona ilość błędów ortograficznych, trudności w rozumieniu dłuższych zdań lub szybkich dialogów, liczne wypadki 'z nieuwagi', zapominalstwo, luki pamięciowe, dezorientacja, uczucie 'odrealnienia
-zmiany nastroju, drażliwość


Do jakiego lekarza teraz się zgłosić ?
Proszę o pomoc?
napisał/a: marrco 2011-02-11 14:24
Badanie w kierunku boreliozy wyszło ujemne.
napisał/a: mmmaciek 2013-07-22 13:55
vaneskaa napisal(a):
Dzisiaj odebrałam wyniki badań na boreliozę wynik jest następujący:
P/c Borrelia IgM 13,7 RU/ml

Dodatni 22,0
Wątpliwy 16,0-22,0
Ujemny 16,0

P/c Borrelia IgG 2,0 RU/ml

Dodatni 22,0
Wątpliwy 16,0-22,0
Ujemny 16,0


Owe granice (dodatni, wątpliwy, ujemny) są dość płynne - dobre testy na boreliozę są najczęściej jakościowe, a nie ilościowe. Byłoby dobrze zrobić chociażby najtańszy test z "paskami", np. klasyczny Western Blot (koszt do 200 zł) czy bardziej rozbudowane badanie, oparte o Kompleksy Immunologiczne (od 300 zł).

Poza tym jest jeszcze kilka testów (zwykle droższych), ale generalnie wybiera się rodzaj testu do objawów klinicznych i historii choroby. Wyboru powinien dokonać dobry lekarz, bo czasami nawet kilka różnych testów może nie wykryć boreliozy, co nie oznacza, że jej nie ma w organiźmie.

vaneskaa napisal(a):
I teraz nie wiem co dalej czy jestem chora czy nie?
Moje objawy na dzień dzisiejszy są takie:

-stan podgorączkowy utrzymujący się
-temp ciała 34.9
-osłabienie
-bezsenność
-drętwienie kończyn
-bóle gardła powracające co 2 tyg (antybiotyki nie pomagają)
-straszny ból głowy
-bóle w klatce piersiowej i w żebrach
-skoki pulsu i ciśnienia krwi
-paraliż lewej strony twarzy (problem z mówieniem )
-zaburzenia widzenia: podwójne rozmyte widzenie, czarne plamy w polu widzenia
-szum w uszach,dzwonienie
-zawroty głowy,utrata równowagi
-nasilanie się objawów po alkoholu
-zaburzenia koncentracji i otępienie: trudności w znalezieniu potrzebnego słowa, problemy z rozumieniem tekstu czytanego, wzmożona ilość błędów ortograficznych, trudności w rozumieniu dłuższych zdań lub szybkich dialogów, liczne wypadki 'z nieuwagi', zapominalstwo, luki pamięciowe, dezorientacja, uczucie 'odrealnienia
-zmiany nastroju, drażliwość


Sporo objawów, zwłaszcza dotyczących różnych narządów, może świadczyć o boreliozie, ale nikt tego nie zagwarantuje na 100%, przez internet. Dodatkowo, powyższe objawy mogą świadczyć o neuroboreliozie, dającej wspomniane objawy neurologiczne. Objawy może także potęgować grzybica, która potrafi się pojawić przy tego rodzaju chorobach.

vaneskaa napisal(a):
Do jakiego lekarza teraz się zgłosić ?


Do takiego, który potrafi słuchać, styka się boreliozą na co dzień i dobrze się orientuje w pozostałych chorobach odkleszczowych.

Pozdrawiam, Mmmaciek
napisał/a: wikam2 2014-01-15 20:47
Objawy boreliozy :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10033049.html:3o2i2dot]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10033049.html[/url_special:3o2i2dot]