Czy to astma ?

napisał/a: Aurelka83 2015-02-23 13:04
Witam, mam taki problem z dzieckiem że podejrzewam u niego astmę oskrzelową i proszę o poradę.
Syna ( obecnie 5 lat ) od roku męczy go kaszel który głównie występuje po wysiłku fizycznym.Zawsze kiedy biega, skacze, czy nawet szybciej idzie a nawet kiedy go łaskoczę - kaszle.Ma napad kaszlu a kaszel jest odrywający się.Słyszę jak potem połyka tą wydzielinę.
Kaszel ten również występuje gdy przychodzimy z dworu z zimnego powietrza do ciepłego a także czasami od tak po prostu syn siedzi ogląda bajki i kaszle.
Byłam z nim u lekarza rodzinnego kilku krotnie który twierdzi zawsze że osłuchowo jest czysto.Na moje prośby co mam z tym jego kaszlem zrobić by mi pomógł skierował nas do alergologa.
Alergolog stwierdziła że nie jest to astma ponieważ syn nie kaszle w nocy a jak powiedziała kaszel astmatyczny występuje zawsze w nocy.
Zrobiłam synkowi testy skórne - wyszło uczulenie na roztocza, sierść kota i niektóre trawy.
Alergolog wypisał nam leki Aerius i Asmenlo i co dziennie od około pół roku podaje je dziecku - co moim zdaniem nic nie pomaga.
Byłam z synem też u laryngologa który stwierdził że synek ma przyrośnięty 3 migdał i dał nam skierowanie na usunięcie.Czekamy już ponad pół roku na zabieg który ma się odbyć 12 marca 2015.
Laryngolog stwierdził że kaszel może być wywołany przez 3 migdał ale nie koniecznie.

Poradziłam się także prywatnie alergologa ale również ten stwierdził że raczej kaszel powoduje alergia np. na roztocza a nie astma.

Dziwne to wszystko !!! Nie wiem kogo się jeszcze poradzić ? co mam za badania wykonać ?

Dodam że z tą alergią na roztocza to wszystko jest dziwne bo syn nie kaszle kiedy odkurzam ani nawet kiedyś wzięłam go specjalnie do piwnicy żeby sprawdzić reakcje ale nic zero kaszlu.
Kota nie posiadamy więc nie wiem, a trawy zimą ?
Leki Aerius i Asmenol w moim odczuciu nie pomagają

Co mam zrobić ? Jakie badania ? Proszę bardzo o poradę