Czy to alergia czy coś innego?

napisał/a: intense 2015-05-28 20:29
Witam

Od kilku miesięcy mam problemy skórne, a mianowicie:

1. Co jakiś czas czerwona wysypka w mostku, jak lekko podrapie to juz czerwone ślady są, a nawet kropki krwi
2. Czerwone plamy na czole, policzkach, sucha skóra w okolicach nosa i pod oczami

Robiłem wyniki na alergie i coś powychodziło na trawy, sierść kota itd.
Ale kilka miesięcy temu nic nie pyliło i miałem też te objawy.

Dodam też, że co jakiś czas mam taki tchawiczy kaszel.
Dodam również, że 2 lata temu leczyłem się długo antybiotykami na chlamydie pneumoniae, ponad rok czasu i czasami po 3 jednego dnia (ILADS).
napisał/a: nataliaw2 2015-05-29 14:56
Moze Ci się wydawac, że nie pyli, a w Twoim otoczeniu nie ma sierści zwierząt, Ja bym poszła do lekarza, bo ten tchawiczny kaszel nie brzmi dobrze... ;/
napisał/a: intense 2015-06-03 07:47
Byłem wcześniej u lekarza i laryngolog skierował mnie do alergologa.
Zrobiłem testy na alergie i wyszło, że jestem uczulony na trawy, sierść psa o kota i tam coś jeszcze.
Ale te objawy mam już od ponad roku nawet jak nie ma okresu pylenia traw itd.

Co jakiś czas na twarzy w okolicy czoła pojawiają mi się takie czerwone plamy (czasami takie rumienie, a czasami takie małe czerwone krwi, jakby ktoś przyssał coś do czoła). Do tego co jakiś czas mam wysypkę na klatce piersiowej w okolicy mostka.
Nie wiem czy to coś alergicznego faktycznie czy coś innego...
napisał/a: intense 2015-06-05 15:32
Znowu mi taka plama wyskoczyła... nie wiem już co to jest? Czy alergia na coś czy jakaś choroba?

[code:2bwq1guz]http://student.zsl.gda.pl/~krystian/1asd.jpg[/code:2bwq1guz]
napisał/a: kamilaczek87 2015-06-11 11:29
Miałam bardzo podobne objawy jakiś czas temu, później przeszło i nigdy nie było mi dane tego zdiagnozować
napisał/a: hanna44 2015-11-27 19:06
Proponuję zrobić ANA1 (przeciwciała przeciwjądrowe - koszt. około 50zł), jeżeli wyjdzie dodatnie (1 do więcej niż 40, np. 1:80, 1:320) - zrobić wtedy ANA3 (ANA/ENA metodą immunoblot - koszt ok. 100zł) oraz borrelię i bartonellę (tu koszt jest wysoki - nawet 150zł za jedną klasę, 1 typ bakterii).

I nie panikuj gdy ANA1 wyjdzie dodatnie - toczeń u mężczyzn występuje bardzo rzadko. Podejrzewam, że może to być jednak alergia.
Pamiętaj o tzw. alergiach krzyżowych. To co powoduje aktywację choroby może pochodzić z pożywienia. Czy badane były alergeny pokarmowe? Wszystkie wyszły ujemne?