Czy test ciazowy moze wykryc ciaze po zaledwie 10 dniach ?

napisał/a: tatiana11 2010-08-04 10:42
Witam mam pytanie,okolo 10 dni temu wspolzylam z chlopakiem (kilka dni po okresie)dzis rano zrobilam test ciazowy i wyszedl pozytywnie,czy to mozliwe by test wykryl ciaze po zaledwie 10 dniach od stosunku czyli od przypuszczalnego zaplodnienia? z gory dziekuje za odpowiedz
napisał/a: wikam2 2010-08-04 10:50
Test pokaze ciąże około 12 dni po owulacji. Czasem szybciej. Jednak nie często :)
Tobie akurat się udało wykryć ciążę tak wcześnie.
Być może masz test, którego czułość jest mniejsza niż
napisał/a: tatiana11 2010-08-04 10:57
powinnam miec okres okolo 17 sierpnia,mam nadzieje ze jednak nie jestem w ciazy,dlatego tez zdziwilam sie wielce gdy zobaczylam wynik pozytywny,naprawde mam wielka nadzieje ze jednak nie jestem w ciazy i ze ten wynik to skutek zbyt wczesnego uzycia,wydaje mi sie ze teraz mam owulacje gdyz od 3 dni zauwazam u siebie sluz jak bialko jajka
napisał/a: wikam2 2010-08-04 11:02
Ja nie żartuję tylko pytam serio.....może Ty masz test owulacyjny a nie ciążowy....? Wiem głupie pytanie ale no....nie wiem o co chodzi. Test nie wychodzi sobie pozytywnie ot, tak sobie. Skąd w Twoim organiźmie stężenie hcg, tworzące się u kobiet w ciązy?
Napisz priszę jak długie masz cykle i w którym dniu cyklu współżyłaś ok?
napisał/a: tatiana11 2010-08-04 11:22
to jest zwyczjny test ciazowy plytkowy ciezko mi powiedziec w ktorym dniu cyklu wlasciwie wtedy bylam,wiem tylko ze okolo 4 dni po zakonczonej miesiaczce,miesiaczki mam roznie od 28 do 30 dni,tak jak mowie jakies 10 dni temu wspolzylam,ok ok 3 dni obserwuje u siebie sluz a takze lekkie bole w podbrzuszu,z tego co czytalam wczesniej na forach nie ma opcji by test pokazal ciaze tak wczesnie po stosunku,wiem ze powinnam czekac na 1 dzien okresu ale zrobilam go wczesniej,tylko wlasnie nie wiem jak to mozliwe by pokazal ciaze tak szybko,modle sie by test sie mylil
napisał/a: wikam2 2010-08-04 11:35
Skoro test pokazuje ciążę to powiedziałabym, że zaszłaś w ubiegłym cyklu. A okres nie był okresem tylko krwawieniem w ciąży. I ciąża jest starsza niż myślisz. Można by też założyć, ze okres, który miałaś mógł być krwawieniem śródcyklicznym. To z kolei jest okres najwyższej płodności i dlatego test pokazuje ciążę. Ale wszystko to co powiedziałam wyklucza stan w którym teraz jesteś. Otoż twoerdzisz, że masz płodny sluz....
Może miałaś jakiś wdaliwy test....Czytałaś na ulotce kiedy test może wyjść fałszywie dodatni?
Najlepiej gdybyś się wybrała na bete badz powtórzyła test domowy innej firmy....
napisał/a: tatiana11 2010-08-04 11:43
kurcze nie bardzo moglam zajsc w ciaze w ostatnim cylku gdyz nie wspolzylam,okres mialam nornalny,troche bolesny oraz obfity,trwal ok 5 dni,co gorsza zrobilam drugi test przed chwila innej firmy i rowniez wyszedl pozytywnie,naprawde nie wiem jak to mozliwe by wyszedl tak wczesnie,sadze ze gdybym nawet poszla do lekarze to mogloby byc za wczesnie
napisał/a: wikam2 2010-08-04 11:52
Jasne, ze na lekarza za wcześnie...
Kochana nie wiem co Ci powiedzieć....
Albo masz jakieś zapalenie ( co pisze na ulotce na temat fałszywie dodatniego wyniku)?
albo nie masz teraz owulacji tylko miałaś ją zaraz po okresie i stąd ciąża....
napisał/a: tatiana11 2010-08-04 12:14
Coz jedyne co moge teraz zrobic to uspokoic sie i zaczekac cierpliwie az bede mogla zrobic badanie,chyba nic wiecej mi nie pozoztaje,chce jednak bardzo Ci podziekowac za pomoc i rozmowe,nawet nie wiesz jak bardzo byla mi pomocna mimo ze nadal nie wiem jaki jest moj stan to jednak rozmowa w stresowym momencie jest bardzo wzmacniajaca,dzieki zatem jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie
napisał/a: wikam2 2010-08-04 12:18
:))))))) Nie uciekaj od nas tylko pisz na bierząco :)))
Jesteś chyba jedyną osobą, której nie bardzo wiem co powiedzieć....
Jesli masz czas to poczytaj o krwawieniach śródcyklicznych. Czasem się takie zdarzają i przypominają okres. W ciagu ich trwania czy po nich można zajść w ciążę. Tylko, ze to pojedyńcze przypadki....
Słuchaj...Twoja sytuacja nie jest jasna i klarowna. Może wobec tego wybierzesz sie do gina? Nie tyle celem ustalenia ciązy co wytłumaczenia o co chodzi...
napisał/a: tatiana11 2010-08-05 01:04
dobrze,napewno to sprawdze i dowiem sie co jest przyczyna bo bardzo to wszystko dziwne dla mnie,dziekuje i pozdr.
napisał/a: wikam2 2010-08-05 09:15
Tatianko napisz koniecznie jak się rozwiązała sparaw u Ciebie bo Twoją widomośc przeczyta napewno dużo kobiet :)
Nie często zdarza się żeby test "kłamał" w drugą stronę...