czy takie wyniki to już do lekarza?

napisał/a: ania551 2015-06-30 13:19
Poprzednie wyniki ze stycznia:
tsh 1,616 (0,550 - 4,780)
FT3 3,41 (2,3 - 4,2)
ft4 1,32 (0,89 - 1,76)
Atg 262,7 (
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-30 13:31
Ania podstawowe pytanie - jak się czujesz ??
napisał/a: ania551 2015-06-30 13:55
Czuję się nieźle. Nie licząc piekacej gęby i czasem pobolewających mięśni (fibrimialgia więc to duży sukces jeśli bolą czasem kiedy jestem bardzo zmęczona lub zdenerwowana). Ale nie mam objawów o jakich piszecie przy niedoczynności. Nie czuję się ogłupiała ani śpiąca czy depresyjna. Z tym jest ok. Wczoraj wysprzątałam cale mieszkanie. Miałam to zrobić w trzy dni ale jak zaczęłam to nie mogłam skończyć. Więc chyba źle nie jest. Ale może na coś nie zwróciłam uwagi albo za chwilę mnie dopadnie. Czasem (raz dziennie albo i rzadziej) zakołacze mi serce ale ja tak mam od kilku lat.
napisał/a: Konstans 2015-06-30 14:13
Aniu to dobrze, ze czujesz sie ok ale masz niskie hormony.
Wiem, ze mało jesz. Niemniej chyba musisz wprowadzić więcej tłuszczu, by hormony podskoczyły. Bo jeśli trzymasz dietę (a wiem, e tak jest), do tego suplementujesz to jednak cos nie halo jest w menu.
Pomysl o tym kochanie. Trzeba Cie trochę podtuczyć babeczko ;)

A ta piekąca twarz to jednak zastanawiające i świadczące o jakims procesie ...
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-30 14:21
jeśli chodzi o normy w haszi - to ja słyszałam zawsze że my "haszimotowcy" D3 , ferrytyne, żelazo i wszystkie inne powinniśmy mieć na poziomie 80%
pewnie z B12 podobnie ale pewności nie mam

no wolne trochę leżą :(
napisał/a: Konstans 2015-06-30 14:23
Wit. B12 lepiej mieć mniej (ale w wartościach referen.) niż więcej, bo to znaczy, ze ona i tak nie trafia, gdzie trzeba, tylko się kumuluje w organizmie. A to źle.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-30 14:25
Konstans napisal(a):Wit. B12 lepiej mieć mniej (ale w wartościach referen.) niż więcej, bo to znaczy, ze ona i tak nie trafia, gdzie trzeba, tylko się kumuluje w organizmie. A to źle.


czyli jednak nie wszystko musi byc na 80% :D
napisał/a: ania551 2015-06-30 14:39
Właśnie te wolne mnie niepokoją. Nie wiem czy zapisać się do lekarza (to i tak nie będzie zaraz) czy powtórzyć za jakiś czas (jaki?) badania?
Wiem, ze powinnam jeść więcej, staram się. Mogę jesć masło samo :). Żartuję.
Piekąca gęba wg neurologa to nerw trójdzielny. Może coś mi się w głowie dzieje. Leki trochę pomogły ale nie całkiem. Może to też problem niklu w pokarmach ale tak jakoś nie wierzę w tę wersję bo piecze mnie nie tylko język czy dziąsła ale tez skóra. Mam zrobić rezonans głowy ale to droga zabawa. Jak widać b12 nie jest przyczyną. Czekam jeszcze na b1 ale też pewnie to nie to.
napisał/a: Konstans 2015-06-30 14:55
Aniu jak ciało swędzi to tez jest kwestia wątroby. Jak to wygląda u Ciebie?
napisał/a: ania551 2015-06-30 15:00
Na usg w porządku. W kwietniu wszystkie enzymy robiłam wynik prawidłowy. Wiesz to jest tylko na twarzy i to po prawej stronie co sugerowałoby ten nerw. Tylko, ze jak czytam jak to boli to mój ból a właściwie szczypanie sie nie umywa. Tak cały czas walczę ze sobą czy iśc prywatnie na ten rezonans czy poczekać bo 10 sierpnia jestem zapisana do naurologa. Może (choć nie musi ) da skierowanie. Bo to zalecenie było od prywatnego. Z drugiej strony jeśli coś będzie nie tak to już z wynikiem pójdę do państwowego. Chyba jednak zapłacę.
napisał/a: ania551 2015-06-30 15:29
A moze to jakieś chwilowe wahnięcie. Ja już miałam wynik tsh 0,6. Nie wiem jakie były wtedy hormony bo o tym jeszcze nie myślałam. Nie wiedziałam, ze mam hashi. Po jakimś czasie powtórzone badanie już z hormonami tarczycy i wszystko było ok.
napisał/a: ania551 2015-07-01 15:08
Trochę ochłonęłam, poczytalam i takie mam wnioski. TSH padło ale ft4 dalej takie jak było, padlo ft3 ale dalej oba są w normie. Subkliniczna nadczynność? Czy może panikuję. W sierpniu mam lekarza rodzinnego (u nas trzeba się zapisać co najmniej na miesiąc wcześniej inaczej pozostaje dyżurny). Poproszę o skierowanie na tsh i jeden hormon bo podobno teraz mogą dać na jeden ale nie pamiętam który. Za ten drugi dopłacę i zobaczymy co będzie. Na razie przestanę się martwić skoro dobrze się czuję. Dobrze kombinuję?