Czy tak wyglada zdrowe gardło? -foto

napisał/a: Melman 2011-03-09 00:44
Witam sam już nie wiem jak wygląda zdrowe gardło dlatego że czlowiek się szybko przyzwyczaja.
Np w wikipedi przy zapaleniu gardła jest foto i ono mi wygląda jak minimalnie podraznione a w opisie jest paciorkowcowe zapalenie gardła.
Załączam foto mojego gardła po tyg ssania orofaru strepsilsu , psikania hasco sept i tantum verde.
bólu nie odczuwam, temp nie mam , ale czy jest ono ok to nie wiem bo jest jakies takie czerwonawe.
Proszę o opinie
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-09 13:34
Niestety jakość zdjęcia jest dosyć kiepska, ale gardło faktycznie może być lekko zaczerwienione. Czy masz jakies dolegliwości? Pieczenie, ból...? Gardło może być zaczerwienione, ale to nie musi wcale oznaczać choroby. W sezonie grzewczym powietrze w pomieszczeniach jest wyjątkowo suche, co powoduje, że śluzówki także wysychają, więc gardło staje się przekrwione i zaczerwienione. Jeżeli nic poza tym Ci nie dolega, postaraj się dobrze nawilżać powietrze w mieszkaniu a wszystko wróci do normy. Ewentualnie musisz poczekac na wiosnę i koniec ogrzewania mieszkania :)
napisał/a: Melman 2011-03-09 18:25
Byłem dziś znow u laryngologa, i mówił mi że wyglada dość dobrze ale nic konkretniej nie powiedział.
Wziął wymaz i dał aescin na naczynia czy jakoś tak.
W razie czego mam antybiotyk w domu ale postaram sie go nie brac do wyniku wymazu.
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-09 22:48
Moim zdaniem Twoje gardło nie nadaje się do zastosowania antybiotyku. Czy masz katar, gorączkę lub jeszcze inne objawy? Jeżeli nie, skłaniałąbym się ku infekcji wirusowej (o ile w ogóle jakaś infekcja występuje), a na wirusy antybiotyk kompletnie nie działa!!! Nie ma więc sensu go przyjmować. Moim zdaniem zasadniejszy byłby Rutinoscorbin, wapno i mocne nawilżenie powietrza w pokoju, w którym śpisz.
napisał/a: Melman 2011-03-10 13:16
Mam końcówkę kataru, bo przestalo mi mocno leciec z nosa teraz tylko mam żółtą wydziline z nosa -podobno to lepiej niz zielona.
A co do gardła to typuje bakteryjne , bo kilka razy w roku je mam najczesciej po wypicu zimnego a teraz mnie dopadlo bo zmarzłem dość mocno + oslabienie. A gardle mam złocistego.
Praktycznie jestem juz zdecydowany na usuniecie migdalow - powinienem zrobić to dawno bo od 10 lat mam osłabione serce zaburzenia rytmu itd.
Nie wiem tylko czy mogę teraz sie szczepić na zółtaczke czy trzeba być 100% zdrowym.