czy tak wygląda alergia?

napisał/a: nati27 2013-10-17 22:47
córcia 3 latka - od urodzenia ulewała, mało przybierała na wadze ale trzymała sie normy wiec nikt sie nie czepiał, kupki ze sluzem, poprawiało się po odstawieniu nabiału, pediatrzy z naszej miejscowości twierdzili ze to nie od alergii i pomału wprowadzać nabiał. wprowadzałam były bóle brzuszka, fermentacja w brzuszku jak w butli z winem, kupy raz luźniejsze raz nie, żadnych wysypek

po płonnicy i antybiotyku kupy brzydkie, odkryłam candidę, przeszłyśmy na dietę bezmleczną, bezcukrową i bez białej mąki, w trakcie wyszła glista ludzka przeleczona. po odrobaczeniu zaczełam wracać do normalnego żywienia, córcia szła do przedszkola a przy takiej diecie ciężko by było z żywieniem tam. zostałyśmy jedynie na diecie bezmlecznej gdyż przy tej fermentacji myślałam o nietolerancji laktozy. w sierpniu po zjedzeniu ciastka z serwatka i mlekiem pełnym w składzie 5 dni bólów brzuszka. wybrałysmy sie do gastrologa, zalecenie: spróbować mleko bezlaktozowe - fermentacja jak była tak sie powtórzyło i przy tym mleku, wykluczyłyśmy celiakię i helicobacter także.
niedawno wróciłyśmy z oddziału gastrologii, gdzie diagnozowano alergię, z testów skórnych nic nie wyszło ale córcia nigdy nie reagowała skórą na mleko. przeszła prowokację mlekiem bezlaktozowym, pierwszy dzień nic sie nie działo i tak zostałyśmy wypisane z zaleceniem prowokacji w domu na drugi dzień pojawiły się bóle brzuszka i zaparcia. nic więcej.

jak tak czytam o alergiach to mam wrażenie że coś tu jest nie tak.... czy to nie za małe reakcje na stwierdzenie alergii? czy moze przyczyna tkwi gdzieś indziej? glisty doszukiwałam się kikakrotnie ale nic nie wychodzi z kału. za to pojawia się za każdym razem mała ilość candida albicans. na candidę miałyśmy dawno nystatynę ale bez efektu.

do tego córeczka: mocno się poci, wypadają jej włosy, ze wzrostem zostaje w tyle ale mieści się w siatkach wiec w szpitalu nie uzyskałam wsparcia. no i martwię sie o braki witaminy d3 i wapnia
na moje pytania nie uzyskałam na oddziale odpowiedzi, bo wyszłyśmy w trakcie prowokacji mlekiem, na oddziale pojawić się mam za miesiąc. ale coś czuję że to długa droga zanim tam cokolwiek się dowiem wiec szukam odpowiedzi tutaj

bardzo liczę na wsparcie eksperta i mam
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-11-26 10:06
Witam,
Jest to niewątpliwie przypadek dla wnikliwego gastroenterologa dziecięcego. Zbyt zawiły aby udzilelać rad przez internet.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.
napisał/a: nati27 2014-02-21 22:12
córci wyszedł refluks III stopnia, nie regauje na Helicid, mam wrażenie ze jest nieco gorzej. w trakcie brania helicid mieliśmy dwa razy antybiotyk . czy przy stosowaniu helicidu dziecku może się czesto odbijać? bo wczesniej nie było wcale odbijania teraz często.
zapomniałam o to zapytać gastrologa a nie mamy kontaktu telefonicznego
po wizycie kontrolnej mamy dalej leczenie zachowawcze, przy braku efektów czeka nas endoskopia i diagnoza pod kątem eozynofilowego zapalenia przełyku. proszę o wskazówkę co to za choróbsko, czy jest do wyleczenia? nie chcę czytać o tym w internecie potrzebuję informacji od specjalisty.