Czy tabletki na trądzik mogą opóźnić okres?

napisał/a: AniaM23 2015-05-05 11:05
Dzień dobry. Tak, jak w temacie: czy przyjmowanie prawie przez miesiąc antybiotyków na trądzik może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki? Brałam dwa antybiotyki - jeden w tabletkach dwa razy dziennie, drugi w formie żelu/sprayu.

Ostatni okres miałam 9 marca i trochę się martwię, bo ostatnio miesiączkowałam bardzo regularnie. Współżyję z facetem, ale zabezpieczamy się prezerwatywami i nie sądzę, że była jakaś sytuacja, którą powinnam się martwić. Może raz, kiedy on skończył we mnie (w gumce), ale to było już długi czas temu, jakieś 2 lub 3 miesiące temu i po tym wszystkim miałam okres.

W zeszły czwartek zrobiłam test (po południu, ale w ulotce napisali, że jeśli spóźnia się więcej niż 2 tygodnie to pora nie ma znaczenia) i wyszedł negatywny. Trochę się martwię i nie wiem, czy wynik mógł wyjść zły, czy może to wina tych tabletek i poczekać?

Muszę jeszcze powiedzieć, że miałam ostatnio bóle i uczucie wzdęcia,które towarzyszą mi zwykle przed okresem, no ale sam okres nie nadszedł...
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-05 15:07
Witaj :)
Antybiotyki mają wpływ na cykl miesiączkowy. U Mojej dziewczyny wydłużał się o 9 dni podczas przyjmowania antybiotyku na trądzik.
Tak samo tyczy się ze ziołami jak kozieradka pospolita oraz czarnuszka.

Pozdrawiam
cryForWoman
napisał/a: cryForWoman 2017-05-15 22:46
Jeśli już akurat o tym mowa, to polecam przeczytać artykuł w jaki sposób działają tabletki Diane - jest to antykoncepcja połączona z skuteczną antytrądzikową skuteczną walką. http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/diane-35-dianette.html
Jestem między innymi współautorką bloga o tabletkach antykoncepcyjnych, w razie pytań mamy w teamie dwie Panie farmaceutki, które jasno wytłumaczą dlaczego warto lub niewarto:) Taki offtopic tądziku
kannan
napisał/a: kannan 2017-05-16 07:44
Pamiętam że te tabletki wzbudziły mnóstwo kontrowersji kilka lat temu, ale prawdą jest że są tabletki antykoncepcyjne które poprawiają stan skóry i likwidują trądzik, należy do niech również belara. Nie da się ukryć że hormony mają wpływ na cerę.