Czy skręt jądra zawsze ma postać silnego bólu ?

napisał/a: sebastian321 2015-12-27 22:44
Witam serdecznie,
Wczoraj miałem lekko przestawione prawe jądro. Wstałem od komputera i jądro jakby zwisało, więc postanowiłem mu troszke pomóc, wydaje mi się, ze mogłem je lekko obrócić nie w tą strone co trzeba, choć nie jestem tego pewien do końca. W każdym razie na następny dzień jądro już było samo ustawione jak trzeba. Od godziny 10 rano zaczeło mnie lekko pobolewać, musze powiedzieć że nie był to ostry ani przewlekły ból. O godzine 18 zaczął mnie ten ból denerwować, choć nie bolało mnie ani bardzo ani strasznie, wciąż ten sam średniego rodzaju ból. Przy dotyku zero bólu, żadnych obrzeków, nie ma podciągnięcia jądra w góre. Pojechałem na pogotowie ale bardziej, żeby sie uspokoić. Tam lekarz pierwszego kontaktu zbadał wszystko co i jak. Podotykał w kilku miejscach i nic. Powiedział, że jestem zdrów, ale do urologa powinienem się zgłosić w tygodniu. Moje pytanie jest takie. Czy mogłem wcześniej coś naruszyć dlatego mnie teraz boli ? Przeczytałem ostatnio na forum wpis człowieka który mówił, że skręt jądra też może zaczynać się nie koniecznie od przewlekłego bólu. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że może się także zaczynać od małego bólu ale kończy się ogromnym i nie dającym myśleć bólem. Jednak to że mnie boli łącze z sytuacją wcześniejszą, że jądro było w dziwnym położeniu (choć wtedy nie bolało mnie nic) i postanowiłem je nastawić ale i tu też niewiele mieszałem. Może po prostu coś naruszyłem ?

Niemniej jednak, czy tak jak w tytule, skręt jądra może mieć rodzaj słabego przebiegu ? Jest prawie 23 jak to pisze, więc przez 12 godzin od czasu pierwszych objawów bólowych powinno być już po moim jądrze nawet jeśli byłby to skręt. Dostałem lekkiej gorączki, 37 stopni około 14, ale teraz wszyscy chorują więc to żaden argument. Czy nadmiernie panikuje ?

Musze nadmienić kilka rzeczy, nie uprawiam jakichkolwiek sportów extreme. Siedze tylko przy komputerze bo to moja praca. Ostatnio urolog wykrył u mnie żylaki powróżka nasiennego. Jądra lekko pomniejszone w stosunku do poprzednich rozmiarów, ale same w sobie zdrowe.

Dziękuje za odpowiedż!
Pozdrawiam wszystkich!
Seba