Czy potrzebuję specjalisty?

napisał/a: deimon999 2014-03-27 13:04
Witam. Jest to mój drugi post na owym forum. Gdy zarejestrowałem się tutaj to z myślą o Stomatologi lecz gdy przejrzałem forum to zobaczyłem że to forum posiada każdą dziedzinę medycyny. To czemu mam nie skorzystać gdyż posiadam problem. Chyba właśnie sobie uświadomiłem że to jest problem. Mój problem polega na strachu przed ludźmi. Już rozwijam myśl. Otóż np. dajmy sytuację iż rozmawiam z obcą osobą wymieniamy numeru telefonu. I gdy ta osoba zaczyna wydzwaniać do mnie non stop. To mam myśl że powiedziałem coś nie tak i nie odbieram telefonu. Staram się omijać okolicę tej osoby z dala. Z powodu iż boję się że coś powiedziałem nie tak lub ktoś powiedział tej osobie że ja coś o nim powiedziałem. I po prostu boję się tej osoby. Następnym przykładem jest np gdy uczestniczyłem w bójce i dostałem. I wtedy też boję się tej osoby że znów dostanę. I także omijam tą osobę. A gdy już widzę kogoś podobnego to serce zaczyna bić coraz szybciej. Lekarze przepisywali mi leki Afobam czy Afoban jakoś tak. Lecz to nawet na mnie nie działało nawet 100mg jak brałem. Jakoś leki na mnie nie działają. Czy można coś z tym zrobić i do jakiego specjalisty się udać? Bo naprawdę mam dość już tego stresu. I chciałbym zacząć żyć normalnie jak większa lub mniejsza ilość ludzi. Bo pewnie większa osób także ma jakieś problemy z sobą.
napisał/a: k23 2014-04-13 01:44
Witaj,

Napisales ze wydzwania do Ciebie non stop. Kiedy konkretnie?

Myslisz ze powiedziales cos nie tak tej osobie. Boje sie ze to swiadczy o mniee, iz... (dokoncz zdanie)

zgodnie z powyzszym zdaniem - co najgorszego moze Cie wtedy spotkac? Czy tak rzeczywiscie sie dzieje? Co mozesz myslec zamiast tego?

Podaj mi 3 powody, dla ktorych warto zmienic te mysli.

I zastanow sie w jaki inny sposob mozesz myslec o danej sytuacji... czego to Cie uczy?
napisał/a: migotka88 2015-10-11 15:40
specjalista zawsze pomoże, Ty sie nie tyle boisz ludzi, co tego, ze cos zle zrobiles/powiedziales