Czy pogarsza mi się wzrok?

napisał/a: Łoś 2012-01-04 21:51
Witam,

od około miesiąca dzieje się coś dziwnego z moim wzrokiem. Zawsze miałem doskonały wzrok i nie narzekałem na oczy. Jednak od półtora miesiąca mam nową pracę, gdzie niestety cały czas siedzę przed komputerem. Zauważyłem, że mam problemy z patrzeniem dalekowzrocznym. Zwyczajnie mnie to męczy i żeby dostrzec obraz tak wyraźnie jak kiedyś, muszę się trochę namęczyć. Poza tym nie mam takiej płynności przy zmianie trybu widzenia z krótko- na dalekowzroczny. Czuję trochę jakbym zezował :) Z patrzeniem blisko nie ma takiego problemu, ale przy dalekowzrocznym po prostu bolą mnie "mięśnie" pod oczami. Trudno mi też skupić wzrok na jakimś punkcie, jakbym miał problem z "fokusowaniem".

Czy to stan przejściowy? Powinienem udać się do okulisty?
napisał/a: Łoś 2012-01-12 17:03
Nikt mi nie odpowiedział, ale to nic. Na szczęście przeszło mi samo i wzrok znowu jest taki jak dawniej. Ciekawe co było przyczyną.
napisał/a: Łoś 2012-04-12 01:28
Jednak nie przeszło do tej pory, wtedy po prostu stan się na chwilę poprawił. Lekarz rodzinny (u okulisty nie byłem) zasugerował, że to może być zwykłe zaburzenie akomodacji oka. Czasem czuję, że wzrok mi się pogorszył i potrzebuję dużo wysiłku, by dojrzeć np. mały tekst daleko. Innym razem widzę niemal jak dawniej. Niemal, bo jednak trochę wysiłku mnie to ciągle kosztuje...
napisał/a: babbajagga 2012-04-12 15:03
Też miałem podobny problem. Z tą różnicą, że wzrok zaczął mi się psuć od wiele lat wcześniej, także od siedzenia przy komputerze. Wszelkie problemy ze wzrokiem powinno się konsultować z okulistą.