Czy odżywka na masę jest zdrowa dla organizmu ?

napisał/a: atbman 2013-05-09 08:50
Witam, mam 26 lat, ważę 54kg, jestem szczupły z natury, codziennie robię pompki oraz podnoszę hantle oraz biegam i gram w tenisa ziemnego, jednak przeszkadza mi że jestem taki szczupły i chciałbym mieć troszkę większą i zbudowaną klatkę piersiową oraz bicepsy. Doszedłem do wniosku, że jeśli nie będę brał odżywek na masę to zawsze będę taki jaki jestem. Na rynku są różne odżywki na przybranie masy ciała, czy jest zdrowe dla organizmu, czy w przyszłości nie będę miał żadnych skutków ubocznych , dlatego chciałbym zapytać specjalisty. Chciałbym przybrać na masie od 5 do 10kg oraz przy tym ćwiczyc(robić pompki , biegać , podnosić hantle). Mam bardzo małą masę ciała. Odżywki na masę rozrabia się z mlekiem w dziennej porcji 150-280g podzielonych to na 4 razy dziennie. Prosze o poradę . Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-09 08:57
Pytanie powinno brzmieć chyba czy jest szkodliwa? Jeżeli tak to nie one nie są szkodliwe.
napisał/a: Bartosz Kulczyński 2013-05-25 00:47
Witaj,

odżywki węglowodanowo-białkowe nie są szkodliwe dla organizmu. Są one ewentualnym uzupełnieniem diety. Jeśli chcesz zwiększyć masę ciała, rozbudować je, zmniejsz trochę bieganie czy grę w tenisa, a czas ten przeznacz na ćwiczenia siłowe. Pamiętaj, że podstawą jest dobrze zbilansowana dieta. Odżywki i suplementy to tylko uzupełnienie i pomoc, gdy wszystko inne nie przynosi efektów. Odżywki na masę - jak je nazwałeś - stosuje się w ilości takiej, jakiej potrzebujesz. Nie ma ścisłych norm na ich spożycie. Możesz uzupełnić swoje posiłki o 30, 50, czy 100 gramów odżywki. Mają one po prostu być dostarczone w takiej ilości, aby Twój bilans energetyczny spożytych pokarmów był dodatni - aby móc przytyć.


Pozdrawiam,
Bartosz Kulczyński, poradnia dietetyczna, www.dietactive.pl
napisał/a: magda-1988 2015-03-05 09:23
Z takich lepszych odżywek na masę to ja mam dobre doświadczenia z Somatodrolem. Na portalu jest omówione jego działanie. Tak krótko mówiąc to odżywka wpływa na wzrost testosteronu i hormonu wzrostu, stąd jej skuteczność.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-05 09:48
Po pierwsze masz już ostrzeżenie za linki, więc masz teraz w nagrodę ban na 1 dzień za olanie ostrzeżenia. Dasz jeszcze jeden link a ban będzie na stałe.

Po drugie polecasz produkt który jest warty 5 zł (słownie: pięć złotych), bo tyle kosztują takie dawki AAKG, guarany czy BA, więc to produkt dla naiwniaków bez wiedzy w zakresie suplementacji, gdzie oczekują że produkt zadziała jak opisali to marketingowcy.

Oczywiście produkt ani nie zwiększa hormonu wzrostu ani poziomu testosteronu a jedynie jego udowodnione działanie to zmieszanie zawartości portfela.