Czy odchudzanie może zatruć watrobę?

napisał/a: JoannaJęczypięta 2013-10-18 17:51
Ostatnio otrzymałam niezbyt ciekawe wyniki prób wątrobowych, przy czym reszta wyników krwi i moczu jest praktycznie idealna. Nie nadużywam alkoholu, nie palę, jem niemal beztłuszczowo, za to dużo warzyw, szczególnie kalafiora i marchwi, nie używam żadnych leków czy suplementów. Mam genetycznie uwarunkowaną kamicę nerkową, trochę przesadzam ze słodzikiem - sacharyną i cyklamatem sodowym - (aczkolwiek lekarka powiedziała mi, ze słodzik nie ma wpływu na wątrobę(?)), używam też sporo octu jabłkowego...

No ale schudłam. Pierw z 88 kg do 60, potem miałam lekki efekt jojo to 70kg a teraz ważę znów 58. I tu pojawia się pytanie - czy zatrucie wątroby, nie takie straszne biorąc pod uwagę wyniki innych, lecz jednak, może byc efektem spalenia tkanki tłuszczowej, która przecież przechowuje różne świństwa? Spotkałam sie z opinią, ze przy takiej dużej utracie wagi (30kg), jeżeli nie wspierałam wątroby, a efekt jojo był zainicjowany ogromnym apetytem na słodkie (objaw przytrucia wątroby) tak mogło być.Spalona wartwa tłuszczu, szczególnie wewnętrznego, zmieniła sie w toksyczny szlam, który nagle uderzył mi w organ i teraz po prostu biedną wątrobę powinnam wspierac. Oczywiscie bedzie konsultacja z lekarzem, ale sprawa mnie nurtuje.
napisał/a: Andzrej 2013-10-18 19:54
JAk pracuje nasza wątroba możemy poznać m.in. po ilości wydzielanego wosku w uszach.
Aby ułatwić pracę wątrobie i nie mieć kamieni nerkowych warto stosować metioninę plus witaminy z grupy B a z roślinnych preparatów dobry jest cytryniec chiński, którego można łatwo u nas uprawiać
Warzywa jeżeli pochodzą ze sklepu to raczej należy ich unikać. Kalafior należy do roślin krzyżowych, które dają najwyższy przyrost masy przez nawożenie.
napisał/a: JoannaJęczypięta 2013-10-18 20:24
Warzywa mrożone, ale tak - ze sklepu. do innych nie mam dostępu, bo na targach, suma sumarum, to co w sklepach, a wszelka żywność "eko" droga jak diabli i mnie po prostu nie stać. Niestety na samym białku nie wyżyje. Wit b kupie, z roślinnych to planuje zainwestowac w ostropest i czarny bez, metioniny sprawdze cene, ale nerki nie daja mi jakichkolwiek objawów bardzo długo, jedynie przed okresem - wrażenie ciężkości - które ponoć normalne u osób z ich lekkim upośledzeniem, zresztą mam tak od zawsze. Robiłam podobne badania trzy lata temu, przed magisterką i wtedy wyszły idealnie, wiec nie mam pojęcia co mogło byc przyczyną niemal dwukrotnego przekroczenia norm hormonów wątrobowych.