Czy od zwiększenia dawki leku mogą wystąpić zawroty głowy?

napisał/a: AgusiaWicherek360 2014-02-19 21:18
Witam
,jestem po raz pierwszy na takim forum,,przepraszam za bledy w pisaniu ale pisze rzadko w jezyku polskim.
Mam od 8 lat HASHIMOTO;I zdazylam sie co nieco oswoic z Hashi)) Mieszkam w Niemczech ,tu problem tarczycy jest ,ale jest bagatelizowany,jak sie ma typowe obiawy dla chorujacych na tarczyce,,( sennosc,pobudliwosc,zawroty glowy )to sie do Psychiatry wysyla.zamiast zrobic badania na tarczyce..Moj lekarz robil wyniki,ale nigdy na tarczyce ... o chorobie dowiedzialam sie z od lekarki w Polsce,zazdroszcze bo w polsce na karzdym kroku sa endokrynolodzy...Ja sie jakos oswoilam z ta choroba,,zaczelam od 25 mg,4 lata tak jechalam ,,pozniej 75mg..wkoncu po 3 tygodniach bezzenosci tak jak przeczuwalam ze sie Haschi znowusz odzywa ))i sie nie mylilam po wynikach od 3 dni weszlam na 100mg Euthyroxu ....
Tsh -4,28 norma 0,27-4.20... Pierwsze 2 dni na nowej dawce ,wszystko bylo super przespana noc,,humor wrocil,na silowni znowu dostalam speeda..Ale dzisiaj po poludniu dostalam zawrotow glowy ,nie moglam samochodem do domu wracac...Jak siedze jest ok,ale jak wstane to podloga plywa,,rownowage trace,,,,Znam zawroty glowy przy tej chorobie,,ale nie tak silne......
Czy moze byc to od Zwiekszenia dawki Euthyroxu??

Dziekuje za odpowiedz?)
napisał/a: yasm 2014-02-19 22:37
Cześć :)

Ja zwiększanej dawki jeszcze nie miałam (leczę się od niecałego roku) ale przy wprowadzaniu Euthyroxu miałam bardzo silne zawroty głowy. Ogólnie po kilku pierwszych dniach dostałam adhd, nie mogłam usiedzieć w miejscu no i kręciło mi się w głowie baaardzo. Może dawka jest jednak za duża? z 75 od razu weszłaś na 100 czy dzieliłaś tabletki na mniejsze części? Słyszałam, że niektórzy źle reagują na zmiany dawek i podnoszenie u nich jest stopniowe a nie o całe 25.
Pozdrawiam :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-20 07:30
Takie objawy jak najbardziej mogą być od większej dawki L-tyroksyny. Powinny ustąpić po 2 tygodniach.
napisał/a: AgusiaWicherek360 2014-02-20 08:17
djfafa napisal(a):Takie objawy jak najbardziej mogą być od większej dawki L-tyroksyny. Powinny ustąpić po 2 tygodniach.



Dziekuje kochani za odpowiedz..wezme dzisiaj 85 mg..i bede powoli przyzwyczajac sie do wyzszej dawki..))
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-20 09:26
Lepiej bierz mcg bo po mg byś zeszła na tamten świat :)