Czy nerka do usunięcia KT opis

napisał/a: aloy751 2015-07-14 13:08
Witam
byłam na kontrolnej wizycie u urologa i mam czasami bóle w lewym boku i to było głównym powodem mojej wizyty, a najlepiej będzie jak wstawie opis KT to wyjaśni, i może pomoże w odpowiedzi na moje pytania co z tymi nerkami teraz?co mnie czeka jakieś zabieg usunięcia nerki?

KT
Nerka lewa o wym. 62x36 mm, warstwa miąższowa nieregularna gr. od 3 mm do 13 mm z obecnością kilku zwapnień w miąższu, wielkości 3 mm. Lewa tętnica nerkowa wąska szer. 2,5 mm. Nerka prawa o wym. 105x61 mm o nierównych, pozaciąganych zarysach, warstwa miąższu tej nerki grubości do 20 mm, z ubytkami miąższu, śr. do 8 mm - prawdopodobnie zmiany pozapalne. Poza tym warstwa miąższowa tej nerki z kilkoma zwapnieniami wielkości do oraz ogniskiem płynowym w jej dolnym biegunie, o wym. 17x6 mm - najpewniej po zdrenowanej torbieli brak obrazów z 2002r. do porównania. Kielichy nerkowe poszerzone do 16 mm. W obu nerkach obecność miedniczek ekstrarenalnych, szerokości 17 mm po stronie prawej i 12 mm po stronie lewej. Wydzielanie zakontrastowanego moczu zachowane jednoczasowe. Moczowód lewy w fazie opóźnionej niezakontrastowany - nieznaczne opóźnienie wydalania po tej stronie?
Trzustka o budowie zrazikowej nieco powiększona w zakresie głowy do około 35 mm, trzonu 22 mm, ogona 33 mm, bez wydzielających sie zmian ogniskowych. Wątroba, śledziona, nadnercza nie wykazują zmian. Układ żółciowy w normie. Przy dolnym biegunie śledziony widoczne śledziony dodatkowe śr. 8 mm oraz 7 mm.
Aorta z obecnością zwapnionych oraz nieuwapnionych blaszek miażdżycowych. Pęcherz moczowy w normie.
Stan po usunięciu macicy z przydatkami.
Powiększonych węzłów chłonnych w zakresie badania nie stwierdza się.
W segmencie 6 płuca prawego, przykręgosłupowo obszar słabszego upowietrzania miąższu płucnego - najpewniej zagęszczenia o typie matowej szyby. W segm. 10 tego płuca guzek śr. 2,5 mm. U podstawy płuc niewielkiego stopnia zmiany bliznowate.
Niewielkie esowate skrzywienie kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci niewielkich zaostrzeń krawędzi trzonów, oraz nadbudowykostnej krawędzi wyrostków międzystawowych L5/S1, ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego na tym poziomie. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję niestety nie mogę dołączyć płyt bo tymczasowo nie jestem w posiadaniu ich,ale może ktoś mi co powie coś więcej na temat moich nerek.Pozdrawiam