Czy nadal obawiać się o ciążę?

napisał/a: destroy03 2014-12-07 22:58
chciałam zapytać co można sądzić o mojej sytuacji. mam bardzo nieregularne miesiączki. po odstawieniu tabletek anty dostawałam okres kolejno co 23 dni, co 30, co 33 ostatnio po 35 dniach. dziś jest 42 dzień i okresu nie ma. ostatni stosunek 8 listopada ,a 26.11 był ale przerwany i trwał może 10 sekund... (zrezygnowaliśmy, po prostu..) testy ciążowe apteczne negatywne, beta z 02.12
napisał/a: ~Anonymous 2014-12-09 11:21
masz bardzo nieregularny okres.
Polecam udać się do ginekologa ew. endokrynologa aby zbadać hormony. Często po odstawieniu tabletek tak się dzieje, że wymagana jest interwencja lekarze i ew. regulacja za pomocą hormonów.
napisał/a: destroy03 2014-12-09 13:57
dodam jeszcze , że prawdopodobnie w tym cyklu (wiem, bo miałam usg dwa razy) powstała u mnie torbiel krwotoczna. Mam pytanie: czy to sprzyja ciąży , wyklucza ją (w tym cyklu) czy może pozostaje obojętne tej sprawie ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-12-09 15:23
destroy03 napisal(a):dodam jeszcze , że prawdopodobnie w tym cyklu (wiem, bo miałam usg dwa razy) powstała u mnie torbiel krwotoczna. Mam pytanie: czy to sprzyja ciąży , wyklucza ją (w tym cyklu) czy może pozostaje obojętne tej sprawie ?

przy torbieli jajnika tak bywa, że testy wychodzą pozytywne.
Skoro jest torbiel to ciąży raczej nie ma. Torbiel powstaje gdy pęcherzyk nie pęknie. Jesli nie pęknie, nie uwolni się komórka jajowa itd.
Pozdrawiam
napisał/a: destroy03 2014-12-09 18:32
na abczdrowie lekarz odpowiedział mi , że byla opcja zajscia w ciaze ; / (oczywiscie i tak przychylam się do Pani odpowiedzi bo nawet logiczne rozumowanie kieruje nas w stronę, że tej opcji na ciąże raczej nie bylo ) tak samo jak ostatnio zadalam pytanie na tamtej stronie : Czy to prawda, że preejakulat jest wydzielany z prostaty? Jeśli tak to dlaczego znajdują się w nim plemniki? Liczę na odpowiedź, gdyż na ten temat ciężko jest znaleźć konkretną odpowiedź. a ich odpowiedź : witam,
nasienie zawiera wydzielinę pochodzącą z prostaty. mam wątpliwosci co do wiedzy lekarzy na tamtej stronie... przecież ta odpowiedź jest wgl nie adekwatna do pytania. a ja wciąż umieram ze strachu...
napisał/a: ~Anonymous 2014-12-09 19:26
expertem nie jestem ale napisze Ci co wiem.
prejakulat wydzielają gruczoły opuszkowo-cewkowe. Natomiast plemniki produkowane są w jądrach. (wpisz w google "męski układ rozrodczy" i zobaczysz gdzie co się dokładnie znajduje :)))) )
Istnieje wiele różnych zdań co do obecności plemników w prejakulacie ale moim zdaniem obecność w prejakulacie plemników jest możliwa tylko wtedy gdy pozostały one po poprzednim (nieodległym) wytrysku.

przepraszam, że napisałam o teście... ale źle chyba przeczytałam. Myślałam, że test wyszedł pozytywnie, a to pomieszałam dwa inne posty. :/

przy torbieli cykle mogą ulec rozregulowaniu. Czy lekarz nic nie mówił co robić z tą torbielą?
Pytam, bo torbiele krwotoczne się leczy - tabletkami ,a jeśli nie ma efektów to wskazany jest zabieg.
napisał/a: destroy03 2014-12-09 19:33
po dwóch dniach torbiel się zmniejszyła według usg więc zabiegu nie będzie, przepisano mi Orgametril : 10 dni 2x po 1 tabletce, po tym ma niby wystąpić krwawienie...
napisał/a: ~Anonymous 2014-12-10 11:04
destroy03 napisal(a):po dwóch dniach torbiel się zmniejszyła według usg więc zabiegu nie będzie, przepisano mi Orgametril : 10 dni 2x po 1 tabletce, po tym ma niby wystąpić krwawienie...

dostosuj się do zaleceń lekarze :)
w każdym bądź razie jeśli długo stosowałaś anty to możesz zrobić sobie panel hormonalny. Będziesz miała jasność w razie starań o ciążę czy hormony są w normie i w razie czego nie będą utrudniać zajścia w ciążę.
Jesteś pod opieką lekarza więc mu zaufaj :) najpierw trzeba zająć się torbielą, bo niestety jest ona przeszkodą w zajściu w ciążę. Nawet jeśli zaszłabyś z torbielą to jest ona zagrożeniem dla ew. płodu.
napisał/a: destroy03 2014-12-10 13:53
tabletki brałam krótko, ale ewidentnie mam coś pomieszane z hormonami. np . trądzik z którym walczę od lat znikł po braniu tabletek anty, rozmawiałam z przyjaciółką i ona pamięta, że zdarzały mi się cykle nawet 50 dniowe i wtedy też obawiałam się ciąży. dziś zrobiłam betę dla pewności. nadal
napisał/a: ~Anonymous 2014-12-10 15:23
destroy03 napisal(a):tabletki brałam krótko, ale ewidentnie mam coś pomieszane z hormonami. np . trądzik z którym walczę od lat znikł po braniu tabletek anty, rozmawiałam z przyjaciółką i ona pamięta, że zdarzały mi się cykle nawet 50 dniowe i wtedy też obawiałam się ciąży. dziś zrobiłam betę dla pewności. nadal
napisał/a: destroy03 2014-12-15 11:25
odstwaiłam w sierpniu, brałam tylko 3 miesiące. miałam już 4 cykle + ten jeden ktory trwa do dzis. krwawienie raczej skape , czesto był też brazowy sluz zamiast typowego krwawienia (w poszczegolne dni, naprzemian z krwawieniem). w inne dni nie odczuwam choc w tym cyklu raz cos mocno mnie zabolalo. ale nie jajnik tylko tak doslownie cos tam w srodku. mam duze problemy z cera , jednak teraz po orgametrilu to sie uspokoilo (dodam ze wlasnie od dzis mam tydzien przerwy od nich i powinno wystapic krwawienie-zobaczymy). nadwagi nie mam, jesli chodzi o owlosienie, napewno jest ono wieksze niz u innych kobiet - na rekach dosc solidne wloski, mały wąsik, u doły pleców, brzuch...moje utrapienie. mam 19 lat. musiałabym sie zorientowac jak to u mnie bedzie z badaniami.. nie odpowiadałam tak długo bo nie mialam dostepu do Internetu
napisał/a: destroy03 2014-12-15 15:36
Czy z tego USG mozna cos wyczytac? tzn np czy jest to plyn w zatoce Douglasa?