czy mozna zoperowac błędnik?

napisał/a: jelonek25 2009-11-27 16:31
Witam. Mam pewien wyjątkowo męczacy problem. Mianowicie, piec lat temu pierwszy raz objawily mi sie problemy z błędnikiem. Miałam nieustajace zwroty glowy, bol glowy i nudnosci. Niestety moj lekarz laryngolog nie podal mi konkretnej dignozy. Leczył mnie betaserciem przez około rok. Z czasem dolegliwosci minęły. Minęło kilka lat i dolegliwosci wrociły. Tym razem lekarz zapisał mi lek o nazwie betahistin, twierdzac, ze to odpowiednik betasercu. Boje sie, ze znowu minie duzo czasu dokad dolegliwosci mina. Jestem ciekawa czy jest mozliwosc operacyjnie zniwelowac ten problem, np usunąć chory błędnik lub czy istanieja jakies szybsze metody leczenia?? Poniewaz zrobilabym wszystko, aby raz na zawsze pozbyc sie tego problemu, gdyz bardzo utrudnia mi to zycie. Dodam, ze mam 25 lat i nie wyobrazam sobie calego zycia z tym schorzeniem :( Bede wdzieczna za odpowiedz.
napisał/a: dimedicus 2009-11-27 21:06
Trudno mi oceniać czy kwalifikujesz się do leczenia(operacja błędnika,)na ten temat należy rozmawiać z lekarzem laryngologiem. Betahistin stosuje się ale efekty są widoczne po czasie(kilku tygodniach)ale o tym już Wiesz.Lepiej było by zastosować Vicebrol czy Histimerck 8.
napisał/a: jelonek25 2009-11-28 14:47
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Bardzo zalezy mi na szybkim zniwelowaniu tego problemu, gdyz jest to niesamowicie meczce. Nie umiem normalnie pracowac. Jednak niestety wydaje mi sie, ze moja lekarka bagatelizuje moj problem :( Nie wiem do kogo sie zwrocic. Jestem na skraju załamania.