czy można zajść w ciążę w dni niepłodne?

napisał/a: gofer88 2009-09-26 13:21
Mam dosyć regularną miesiączkę w cyklu 28-dniowym, ale rzadko zdarzało się, że spóźniał mi się okres jakieś 2,3,4 dni. Teraz znów tak się dzieje, nie mam żadnych objawów nadchodzącego okresu (zazwyczaj bolały mnie piersi, przejściowa handra). Obliczyłam, biorąc pod uwagę swój normalny cykl, że odbyłam stosunek w dni niepłodne. Czy jest możliwe, bym była w ciąży? Oczywiście jeśli sytuacja się nie zmieni do poniedziałku, zrobię test ciążowy, ale chciałabym wiedzieć, czy powinnam być zaniepokojona faktem, że może wyjść pozytywny? Strasznie się boję :(
napisał/a: kozika 2009-09-26 13:41
Tak naprawde wszystko jest mozliwe! Byc moze mialas owulacje wczesniej lub pozniej..
Chetnie sie z Toba na ciaze zamienie, bo staram sie juz piaty rok...
Dla swietego spokoju idz do apteki i zrob test od razu, po co byc w niepewnosci do poniedzialku.
napisał/a: wikam2 2009-09-26 17:31
Jeśli okres się spóźnia to znaczy, że owulacja wystapiła później a co za tym idzie obliczenia na podstawie kalendarzyka nie dały miarodajnego efektu. Kalendarzyk można stosować jako TYLKO dodatkową formę antykoncepcji ale nigdy nie jako jedyną.
napisał/a: Madonna 2009-09-27 09:48
Płodności nie da się obliczyć ani zajść w ciążę w prawidłowo wyznaczonym czasie niepłodnym.
Kalendarzyk to zgadywanka, a nie rozpoznawanie płodności.
Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy jesteś niepłodna, to naucz się jej rozpoznawania i zapomnij o zabawie w obliczanie.
napisał/a: jaguana84 2009-09-29 14:28
ja poznaje dni plodne po sluzie i wszytsko sie zgodzilo tak zaszlam w ciaze:) jesli spoznia sie okres polecam zrobic test ciazowy rano. mnie nigdy nie oszukal:)
napisał/a: alicedj 2011-08-04 11:44
Zgadzam się w pełni z wikam. kalendarzyk może i jest dobry ale dla par z wieloletnim starzem, które nie obawiają się przyjścia dziecka na świat. Oprócz kalendarzyka poleciłabym np testy owulacyjne, jeśli chce się stosować naturalne metody zapobiegania ciąży
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-08-04 11:49
Super ale patrz na daty postów.