Czy można się uzależnić od człowieka?

BeautyFromPain
napisał/a: BeautyFromPain 2013-11-27 00:13
Mam takie wrażenie obserwując siebie, że uzależniłam się od pewnego mężczyzny. Przez 4 lata kolegowaliśmy się, po tych altach on zakończył znajomość smsami. Byłam bez pamięci zakochana w nim, zaczęły się do niego telefony, esemesy. W sumie to drugie trwa do dziś, do dziś nosze jego zdjęcie w portfelu, do dziś płaczę i nie umiem się związać z nikim innym. Wiem, że jego życie to inna bajka, jednak nie umiem sobie poradzić z jego odejściem.
napisał/a: Urbanblues 2013-12-02 19:31
Pomyśl o wizycie u psychologa.
Postaraj się też wypełnić sobie czas - zapisz się na dodatkowe zajęcia, często umawiaj się ze znajomymi, poznawaj nowych ludzi. Rozwiń zainteresowania, które wcześniej zaniedbywałaś.
Pewnie przy nowym trybie życia szybko poznasz kogoś nowego, ale pamiętaj, że w tej relacji musisz przejmować się także sobą i zachować pewną "swoją przestrzeń".
napisał/a: malgora 2013-12-22 18:41
Nie zakładam nowego tematu, bo mam coś podobnego. Niedawno rozstałam się z pewnym chłopakiem. Rozstanie to jednak za dużo powiedziane, bo nie byliśmy parą, a przyjaciółmi, takimi na smierć i życie. On musiał wyjechać, nie mam mu tego za złe, jednak od tego czasu nie mogę przestać o nim myśleć. Niby piszemy, gadamy przez skypa ale to nie to samo, bo chciałabym mieć go obok siebie na kanapie, a nie w monitorze.
Żyję dalej, nie wpadłam w dołek, ale od kiedy go nie ma, czuję pustkę, której nie mogę niczym zapełnić.