Czy można podawać Rybomunyl z Engystolem w ampułkach

napisał/a: JustynaK1 2008-01-02 17:54
Witam
u mojej 2,5 letniej córki ostatnio alergolog stwierdził astmę infekcyjną ( wcześniej była astma oskrzelowa) i przepisał Engystol w zastrzykach. Najczęściej leczymy się jednak u pediatry- pulmunologa i ta wcześniej przepisała Rybomunyl. Nie wiem czy te leki mogę ze sobą połączyć ??
napisał/a: Peter 2008-01-03 14:17
Postępowanie lekarza jak najbardziej prawidłowe. Wręcz wskazane takie połączenie.
napisał/a: JustynaK1 2008-01-03 15:13
Dziękuję ślicznie, mam nadzieję że taka podwójna kuracja coś da bo te choróbska juz mnie wykańczają !!
napisał/a: Peter 2008-01-04 08:15
Powinno pomóc. Jeśli nie, to są jeszcze inne leki. Widzę, że lekarz otwarty, to można będzie jeszcze coś podpowiedzieć (o ile będzie taka konieczność).
napisał/a: JustynaK1 2008-01-05 16:40
A czy Engystol w ampułkach- mamy podawać w zastrzykach można zamienić na wersję do picia ? Powiem szczerze że lekarza nie pytałam ale doczytałam w internecie że jest taka w możliwość. Dla dziecka zastrzyki są bardzo bolesne i jest to spore przeżycie, jeżeli działanie jest takie samo to wolałabym wersje dla wszystkich lepszą. chyba że zastrzyki mają inne działanie ?
napisał/a: Peter 2008-01-07 08:37
Można podawać do picia, ale zastrzyki są zdecydowanie skuteczniejsze. Firma raczej proponuje podawanie początkowo w zastrzykach (ok 10 dawek), a potem doustnie do 6 tygodni. Wtedy efekt jest najlepszy. Można te zastrzyki podawać rzadziej np. co 3 dni. Nie wiem, jak często przepisał lekarz.
Jeśli dziecko ma początki astmy poinfekcyjnej, to ten stres spowodowany zastrzykami jest niewspółmierny do zagrożenia, jaki może nieść astma.
napisał/a: JustynaK1 2008-01-07 22:30
Ślicznie dziękuję Peter
Dziś byliśmy na 1 zastrzyku, łatwo nie było. Mamy przepisane 10 zastrzyków co 5-7 dni ( troszkę dziwny rozkład) ale musimy się dostosować. Najważniejsze aby były efekty !!!
Pozdrawiam Justyna
napisał/a: Peter 2008-01-08 08:10
Jak najbardziej może tak być. Efekt z pewnością będzie.