Czy można podawać jednocześnie neosine i esberitox n?

napisał/a: gattkaa 2014-11-17 19:27
Witam,
pytanie jak w tutule... czy można jednocześnie podawać oba leki 6-latkowi? I jeszcze jedno pytanko:) czy jest esberitox w kroplach i czy mogę go podawać 22-miesięcznemu dziecku? bardzo często niestety jest chora:( głównie oskrzela , płuca, z dusznością zazwyczaj:(Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam
Agata
napisał/a: Peter 2014-11-26 09:01
Można łączyć.
Co do 22 miesięcznego dziecka - to jest problem, bo w Polsce jest tylko wersja esberitoxu w tabletkach. Jeśli pani zależy, to można dostać esberitox w płynie w aptekach w Niemczech lub wysyłkowej aptece Berlinda (Niemcy). Dawkowanie 10-15 kropli 2 razy dziennie.
napisał/a: gattkaa 2014-11-26 09:43
Dziękuję za odpowiedź:) spróbuję znaleźć te krople:)
napisał/a: gattkaa 2014-11-26 09:47
Chyba, że poleciłby Pan coś dla małej? bardziej dostępnego? I jeszcze zapytam.... czy duże jest prawdopodobieństwo mukowiscydozy jeżeli dziecko miało robione badania przesiewowe przy porodzie na muko? Moja mała jest bardzo często chora, nieraz kaszle chociaż osłuchowo jest ok....ciągle "łapie" katar , który nigdy się nie kończy...już 4 razy z dusznością i oskrzelami-płucami byliśmy w szpitalu a ma dopiero 22 miesiące. Czekamy na termin do Rabki ale chciałabym przygotować się na wszystko...nawet muko:((((
napisał/a: Peter 2014-12-01 11:41
Prawdopodobieństwo mukowiscydozy jest niewielkie, jeśli wykonano po porodzie badania w tym kierunku. Raczej to skłonność do infekcji, być może wywołana obecnością jakiegoś patogenu - często takie dzieci męczy Moraxella.
Jeśli chodzi o preparaty dostępne w Polsce dla dzieci w tym wieku to jest problem, ale mogę polecić Bioaron Baby.
napisał/a: gattkaa 2014-12-01 12:09
Dziękuję za podpowiedź. Pulmonolog zasugerowała mi, żeby podawać immunotrofinę 5ml na dobę, jest ona dla starszych dzieci ale, że mam dawać, czy to ok? A tą Moraxellę to da się jakoś zbadać? to się leczy? poszukam jeszcze w necie.... dziękuję, za uspokojenie mnie odnośnie muko...przyznam szczerze, ze doszło do tego, ze "lizałam" jej czoło, żeby sprawdzić czy ma słony pot....ale ma normalny w sumie bez smaku ale wiem, ze to "badanie" nie jest miarodajne:)
napisał/a: Peter 2014-12-02 11:35
Immunotrofina jest od 3 lat. Dopuszczalne jest podawanie prawie dwuletniemu dziecku. Można wykonać wymaz na posiew z nosa i gardła. Wynik może być przydatny w celu ustalenia przyczyn częstego chorowania.
napisał/a: gattkaa 2014-12-02 19:42
Dziękuję za podpowiedź, dziwię się, że po tylu miesiącach przechorowanych lekarz nie zlecił wymazu. Na pewno go zrobię. Zaszczepię też córkę na pneumokoki, bo to chyba dobry pomysł? Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam gorąco
napisał/a: Peter 2014-12-05 15:06
Co do szczepienia, to jak dziecko będzie w lepszej formie.