Czy można być w ciazy, mimo że test wyszedł negatywny?

napisał/a: słoneczko1807 2013-05-08 16:58
Witam.
Od 8 miesięcy staramy się z mężem o dziecko i nic, ostatnio cały czas po jedzeniu miałam zgagę przez miesiąc, strasznie głowa mnie bolała, mam duży apetyt lub bardzo malutki że jedna kanapeczka mi wystarczy, pogorszył mi się wzrok, byłam bardzo rozdrażniona i co dziwne brzuch mi strasznie wywaliło, a i na twarzy mam zmiany jakby plamy suche (liszaje) wczoraj robiłam test i dziś rano, ale niestety wyszedł negatywny. A zapomniał i senna jestem. czy mimo negatywnego testu, mogę być w ciąży?
proszę o poradę.
napisał/a: Gracee 2013-05-08 19:06
Jeśli test został wykonany za wcześnie to istnieje możliwość, że nie wykazał ewentualnej ciąży gdyż testy domowe wychodzą pozytywne gdy stężenie poziomu HCG jest powyżej 25mlU/ml, a u Ciebie mógł być niższy. Jest też taka możliwość, że tak bardzo chcesz być w ciąży i odczuwasz jej subiektywne objawy. Czy spóźnia Ci się miesiączka, że wykonałaś testy?
napisał/a: wikam2 2013-05-08 20:08
Wszystkie ww. objawy nie są efektem ciąży, której jeszcze nie pokazuje test. Nie wykluczamy jej jednak.
napisał/a: słoneczko1807 2013-05-22 11:48
nie nie spóżnia mi się, tylko przesuneła się o 3 dni i to było raczej plamienie.
prosze podpowiedzcie mi co mam robic z mężem żeby zajść w ciążę?
napisał/a: wikam2 2013-05-22 13:10
Jeśli nie umiesz wytypowac okresu płodności to po prostu współżyć regularnie cały cykl. Czyli co 2-3 dni ;)