Czy mogłam zarazić się SEPSĄ?

napisał/a: ania283 2007-08-14 22:51
Mam kontakt z dzieckiem chorym na SEPSĘ- jest umierające..Czy istnieje możliwość iż się zaraziłam?? Malutka znajduje się na Intensywnej Terapii, ma już wysypkę i niewydolność wielonarzadową... Przytulałam ją i całowałam, trzymałam za rączkę...
W czwartek pójdę zrobić sobie na wszelki wypadek badania krwi. Czuję się osłabiona itp, ale to na pewno po prostu zmęczenie! Przeglądając strony internetowe zaniepokoiłam się jednak
Mam nadzieję ,iż ktoś z Was będzie mógł mi racjonalnie odpowiedzieć czy przez coś takiego istnieje możliwość zakażenia. Dodam jeszcze, że mała dostała zakażenia na wskutek licznych zabiegów chirurgicznych i wad . Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziekuję
napisał/a: Peter 2007-08-15 15:44
Właściwie już sobie odpowiedziałaś na to pytanie. Dziecko z pewnością ma wiele wad (w tym przypuszczam i immunologicznych), dlatego jej organizm niestety się poddał. Nie ma możliwości zarażenia się sepsą (szczególnie w tym przypadku). Co do innych przypadków, to zakażenie nawet bardzo niebezpiecznym patogenem nie musi prowadzic do sepsy. Sepsa to zespół objawów wywołany wieloma czynnikami. Muszą one zadziałac jednocześnie, aby do tego doszło.