Czy mogę wykonać badanie: potencjały wzrokowe wywołane?

napisał/a: disillusion 2013-12-13 19:56
dzień dobry,

mam następujący problem: otrzymałam skierowanie na badanie potencjałów wzrokowych wywołanych. Jednakże czytałam, iż badanie to może wywołać napad padaczkowy. Co prawda nigdy takiego napadu nie miałam, ale ze względu na nasilone mioklonie przysenne (prawdopodobnie od nerwicy), 4 lata temu wykonałam badanie EEG, z którego pani profesor, która wykonywała, do końca nie była zadowolona. Opis badania: Rytm alfa obecny. Rz zaznaczona. W zapisie widoczne fale theta i o zaostrzonym rysunku oraz niskonapięciowe fale wolne. Zanotowano jednorazowo napadowe wyładowanie fal wolnych i theta, obejmowało ono wszystkie odprowadzenia, czas trwania 2 sec. Prowokacja oddechowa (HV) zwiększa ilość fal patologicznych - okresowo wzrasta ilość fal theta o zaostrzonym rysunku i pojawiają się niskonapięciowe fale ostre w odprowadzenia ciemieniowo-skroniowym obustronnie, zmiany te utrzymują się po HV. Fotostymulacja bez wyraźnego wpływu na zapis. Wniosek: Zapis z rozlanymi zmianami z wrażliwością na prowokacje.

Moje pytanie - czy w związku z tym mogę poddać się badaniu potencjałów wzrokowych czy jednak będzie ryzyko napadu? Zapomniałam dopytać lekarza...

Z góry dziękuję za odpowiedź.