Czy mogę mieć wadę wzroku??

napisał/a: MartynaW 2015-01-17 00:17
Zacznę od początku. Czyli pod koniec wakacji zaczęłam czytać książki i pod czas dłuższego czytania bolą mnie oczy tak po ok
10-15 minutach i potem ból trochę ustępuje. Taka sama sytuacja jest np. w teatrze, kinie a jak jestem w lesie to tak jakby nie odczuwam odległości i nie mogę złapać odpowiedniej ostrości. Przy korzystaniu z komputera czy telewizora nie mam takich dolegliwości. Ogólnie to widzę moim zdaniem dobrze. Ostatnio przechodząc przez gabinet pielęgniarki szkolnej zerkrelam na tablicę do badania wzroku i z odległości ok. 5 metrów patrząc obu
ocznie nie mogłam odczytać ostatniej linijki cyfr a druga od dołu była do od czytania ale też była rozmazana. Codziennie nocą korzystam z telefonu komórkowego i to juz długo może to od tego
Czytam na nim także e-booki . I wtedy też dopada mnie ból. Powinnam udać się do rodzinnego czy do okulisty?? Miał ktoś takie objawy?? Może jakieś kropelki wystarczą??
napisał/a: tok 2015-01-17 15:07
Sugeruję jak najszybciej do okulisty. Możesz mieć małą wadę.
napisał/a: MartynaW 2015-01-17 15:54
Też tak już myślę i po weekendzie umówię się na wizytę. Ojojoj już się boję.
napisał/a: tok 2015-01-17 16:00
Nie masz czego się bać. U mnie bóle przy czytaniu ustały gdy zacząłem stosować okulary (moce poniżej 1).
napisał/a: MartynaW 2015-01-17 16:45
To napisze co wyjdzie po badaniu mam nadzieje że szybko przyjmą.
napisał/a: MartynaW 2015-01-23 01:03
I co wyszło?? -0.25 prawe jak i lewe.
napisał/a: Konopka1 2015-06-08 08:58
to jeszcze nie jest taka wielka wada, ale uciążliwa na pewno - choć i tak dziwi mnie ten ból, ja też mam wade wzroku i nie czuje bólu
napisał/a: mniszka888 2015-06-26 12:48
Takie drobne wady wzroku można bardzo łatwo wyeliminować poprzez korekcję laserową.
Zabieg nie jest może najprzyjemniejszy, ale za to później kompletnie pozbywasz się problemu. Nie wiem skąd jesteś, ale na przykład w Sopocie jest taka klinika okulistyczna w Krzywym Domku. W takich miejscach możesz uzyskać więcej informacji.
A jeśli nie, to zawsze zostają ci okulary i soczewki kontaktowe. Ostatecznie do wszystkiego można się przyzwyczaić.