Czy mogę mieć raka krtani mając 20 lat

napisał/a: marcin1990 2010-02-18 18:25
Witam, nie wiem czy sobie coś wkręcam ale odczuwam coś w gardle na wysokości krtani. Jak sprawdzam gardło poniżej żuchwy to czuje coś ale to może być normalne. Mam lekką chrypkę i mam tak jakby podrażnione gardło, że muszę co jakiś czas odchrząknąć tak jakby nie było tam śluzu. Paliłem papierosy przez ostatnie pól roku po 4-5 dziennie. Proszę o jakąs odpowiedź bo muszę przyznać, że jestem przestraszony.
napisał/a: Agusia1982 2010-02-18 18:32
Idz do laryngologa ,żebys się nie zamartiwał będziesz miał pewność.
No i dlaczego odrazu rak.
napisał/a: marcin1990 2010-02-18 18:45
Promieniuje mi także taki lekki ból pon lewym uchem a tamto miejsce które wydaje mi się nienormalne jest jakby to powiedzieć nad jabłkiem adama. Jak przeczytałem objawy raka krtani to aż się przestraszyłem
napisał/a: ata28 2010-02-18 18:47
Taaaa, jasne - wszyscy by zaraz raka chcieli
Do laryngologa i nie zaczytywać sie w objawach chorob
napisał/a: marcin1990 2010-02-18 19:22
No i jeszcze tak jakby połykam samą slinę to czuje tak jakby o coś mi tam zahaczało . Pewnie przesadzam, może zawsze tak miałem a teraz tylko zwracam na to wszystko uwagę
napisał/a: Agusia1982 2010-02-18 19:39
Naczytałeś się i teraz będziesz miał wszystkie objawy a po badaniu wyjdzie,że to jakaś lekka infekcja:)
Albo uczulenie na cosik i w gradło gryzie.
Bez paniki...do lekarza i wszystko będzie jasne.
napisał/a: veramid 2010-02-18 19:41
Stan zapalny gardła który może się przenosić na ucho.I nie jest to żaden rak.
napisał/a: marcin1990 2010-02-22 20:03
Byłem u laryngologa powiedział, że mam lekko przekrwione gardło i niby to wszystko. Przepisał jakieś witaminy. Było to 3 dni temu. Od 2 dni strasznie bolą mnie barki i okolice tak po kilka godzin po czym ból znika i po jakimś czasie znów się pojawia. Doszły do tego trudności z oddychaniem od wczoraj plus od dzisiaj lekki ból klatki piersiowej. Jestem także ciągle w stanie podgorączkowym 37,4 stopni. Gdyby nie to, że nie mam kaszlu(Co jakiś czas zdarzy mi się odkaszlnąć) pomyślał bym o zapaleniu oskrzeli. Jak byłem młodszy stwierdzono u mnie nadczynność oskrzeli i co jakiś czas używam dysków inhalacyjnych. Cóż to może być. Do lekarza mogę pójść dopiero w piątek



/edit
Boli mnie także głowa ale wystarczy zwykły apap i ból mija
napisał/a: Migotkalubikamyki 2016-10-25 02:10
Witam. Za dwa miesiące kończę 21lat. Zaczęłam palić papierosy jak miałam 14lat wiec uzależniona jestem od jakichś 6lat. Biernym palaczem byłam od najmłodszych lat ojciec palił jeszcze przed moim urodzeniem matka zaczęła po moich narodzinach. Kiedy była w ciąży z moja dwa lata młodsza siostra również paliła, siostra urodziła sie z zapaleniem płuc i nie tylko. Od ponad roku mam kaszel natomiast od kilku miesięcy z rana albo przed zaśnięciem pojawiła sie chrypka, również ostatnio mam wrażenie jakbym miała jakaś gule w gardle której nie mogę przełknąć. Odwiedziłam pare stron i mam obawy ze to może być rak krtani.. boje sie iść do lekarza bo jeżeli to ma sie sprawdzić to chyba wole nie znać prawdy. Czy naprawdę mogę być chora czy tylko sobie wkręcam . Boje sie iść do lekarza i tego co mogłabym usłyszeć . Boje sie ze nie poradziłabym sobie ze świadomością ze ledwo zaczęłam życie a już zapadł na mnie wyrok. Proszę pomóżcie
napisał/a: Migotkalubikamyki 2016-10-25 02:35
Zapomniałam tu jeszcze dodać ze po ukonczxeniu 18roku życia zostałam wprowadzona w świat narkotyków. Najpierw spróbowałam aferaminy ale nie zrobiła na mnie jakoś wrażenia lecz pózniej spróbowałam mefedronu i sie spodobało. I jako ze miałam bardzo łatwy dostęp do tego przez około rok raz w tygodniu czasem nawet więcej zażywałam go . Od jakiegoś roku skończyłam z tym bo już nie był tak w zasięgu ręki a pózniej wogole znikł jednak od jakichś 6 miesięcy zażywałam amfetaminę praktycznie codziennie (pracuje w gastronomi i jednak praca po 6dni w tygodniu po16gkdzbprzerosla mnie) Ostatnio odstawiłam ale nie o to chodzi bo czytałam ze na raka krtani bardziej są narażeni palacze które również spożywają alkohol co również mnie dotyczy i pytanie czy narkotyki takie jak amfetamina zy Mefedron również zwiększają ryzyko zachorowania na raka? Była bym wdzięczna za w miarę szybka odpowiedz
napisał/a: kasia971 2016-10-25 10:47
Jeśli masz jakieś podejrzenia, to zgłoś się do onkologa lub nawet lekarza pierwszego kontaktu - może on np. wystawić kartę Dilo - na szybką ścieżkę onkologiczną - diagnoza i wdrożone leczenie w przeciągu 8 tygodni.
Przez internet nikt Ci diagnozy nie postawi.