Czy moge miec problem z hormonami?

napisał/a: natasza_rei 2014-05-19 20:05
Witam,
Mam pytanie, mój partner od jakiegos czasu próuje mnie wysłac do lekarza,zebym zbadała sobie poziom hormonów, ale moim zdaniem on przesadza, i to wynik genów, "urody",czy cos w tym stylu, chciałam sie po prostu upewnic ze mam racje i nic mi nie jest.
Otóż jak wspominałam partner stwierdził ze mam cos nie tak z hormonami,bo: jestem szczupła osoba, nie jakos specjalnie ale normalnie, rozmiar ubran 36/38, a mam fatalny cellulit, i to nie tylko na biodrach,ale za łydkach zaczyna mi sie zbierac, generalnie od pasa prawie do kostek. Poza tym mam bardzo małe piersi, wiem ze wiele kobiet tak ma,ale ciezko nawet powiedziec zebym miała A, bardziej jak otyły facet, któremu biust rosnie ;). Akurat cellulitu wczesniej tak duzego nie miałam, minimalny. Od parunastu miesiecy tak mam, w dodatku jestem bardzo senna, moze spac 9-10 godzin. wstane a pół dnia później bardzo często znów mi się oczy zamykają, jak sie połoze to jak dziecko potrafie w błyskawicznym tempie zasnąć. A jakbym spała mniej z 7-8 godzin to po paru 4-5godzinach zasypiam.
Moim zdaniem to na pewno nie ma wpływu z problemami z hormonami,dlatego nie chce isc po skierowanie na badania, bo myśle ze lekarz moze mnie nie to ze wyśmiać,ale w duchu swoje pomyśli. Wydaje mi się ze mój partner po prostu szuka dziury w całym, bo myśli ze nagle w jakis "magiczny" sposób te objawy znikna. Jak ktos sie ciut orientuje, to bardzo bym prosiła o odpowiedz.
Pozdrawiam ;)
napisał/a: soaring 2014-05-20 11:34
ogólnie fakt, że masz skłonność do cellulitu w nogach i małe piersi raczej jest typem urody odziedziczonym po przodkach (rodzicach, dziadkach). ma ktoś w Twojej rodzinie podobną budowę ciała?
popatrz np. na Lena Dunham ;)
nie znam się za bardzo na odkładaniu wody i tłuszczu w nogach. na pewno pomogłyby Ci ćwiczenia oraz odpowiednie odżywianie, czyli unikanie tłuszczy trans, cukrów prostych, alkoholu, nie za dużo soli.
ktoś na forum próbował niedawno diagnozować u siebie podobne problemy z odkładaniem wody i cellulitu na nogach, spróbuj poszukać.
pozostałe objawy warto sprawdzić, mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy, więc warto zbadać tsh, ft4, anty-tpo.