Czy mogę brać to jako suplement diety w młodym wieku ?

napisał/a: kaczek 2015-02-24 13:20
Witam, ostatnio podczas wizyty u trychologa pani powiedziała, że mam łojotok i kazała mi brać kapsułki z palmą sałbatową. Z tego co wyczytałem używa się ich na problemy z prostatą i boję się, że biorąc je w moim wieku(19lat) mogę mieć w przyszłości jakieś problemy z prostatą albo hormonami. Więc moje pytanie to czy jak będę brał te tabletki to nie będę miał później problemów z testosteronem albo prostatą ?
napisał/a: Justice44 2015-02-27 07:33
W prostata raczej nie , z hormonami (m.in testosteron) trudno powiedzieć , palma sabałowa nie jest zalecana dla młodych osób.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-27 07:59
Jeżeli to łojotok związany jest z DHT to lepiej zacząć od palmy sabałowej czy wierzbownicy niż od razu od bardzo szkodliwego finasterydu.

Możesz spróbować np. brać Prostatan i zobaczysz czy jest poprawa. Oczywiście pierwsze objawy poprawy mogą być po kilku miesiącach regularnego przyjmowania suplementu.
napisał/a: kaczek 2015-02-28 13:38
Pani powiedziała, żebym brał coś takiego 3x dziennie.
http://allegro.pl/saw-palmetto-450-mg-100-kaps-palma-sabalowa-i5115412237.html
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-28 15:39
Tak jak pisałem, kup sobie prostatan. Ten produkt co wkleiłeś link nie ma standaryzacji na substancje czynne, więc niewiele jest warty.
napisał/a: kaczek 2015-02-28 16:42
Z zakupem suplementu poczekam jeszcze, gdyż znalazłem takie badanie:
http://revitum.pl/test/
Z informacji udzielonych poprzez infolinię dowiedziałem się, że są wstanie odnaleźć przyczynę mojego łojotoku, i jeśli faktycznie będzie to DTH, wtedy kupię ten suplement. A czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy jeśli np. ten łojotok jest teraz spowodowany tym DTH to czy nie biorąć, żadnych suplementów mogę mieć w przyszłości problemy z prostatą ??
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-28 16:48
Oczywiście że tak. Czy je biorąc nie będziesz miał też trudno powiedzieć. Ponad 90% mężczyzn w podeszłym wieku ma nią problem przecież.