CZY MAM NIEDOCZYNNOŚĆ

napisał/a: MyCreation 2007-10-18 19:41
Witam,podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy,ale proszę o odpowiedź bo mogę się mylić...
Głównym objawem jest to że coraz bardziej tyję mimo iz żyję bardzo aktywnie i jem naprawde niewiele(ok 1400kcal dziennie),jestem załamana... Dodatkowo mam bardzo mały apetyt-cokolwiek zjem czuję się od razu "pełna".. Mam też strasznie nieregularny okres(nie wiem czy to ma związek z tematem,ale może..) Raz byłam u lekarza-stwierdził po badaniu ze nie mam jednego płata tarczycy(!).. Proszę o odpowiedź.. czuję się z tym coraz gorzej..

aha-czy jeżeli brałabym lekki na niedoczynność to czy wróciłabym do swojej"mniejszej"wagi?


MyCreation
napisał/a: klapouszek2 2007-10-23 23:22
A badania poziomu hormonów były robione? Konieczne TSH i fT3 i fT4. Lekarz stwierdził, że brak jednego płata i co koniec dalszej diagnostyki i leczenia? Wprost rewelacja a ten lekarz to endokrynolog? A badanie to usg czy może palpacyjne ?że tak zażartuję - choć w sumie to wszystko możliwe...
napisał/a: viki333 2007-11-03 13:29
Po unormowaniu hormonów waga wróciłaby do normy, uregulowałby sie okres itd. Najważniejsze jednak aby zbadać poziom hormonów TSH, FT3, FT4 oraz usg tarczycy