Czy mam niedoczynność tarczycy?

napisał/a: comfy 2016-01-25 12:22
Od około roku mam wiele z objawów przypisywanych właśnie niedoczynności. Między innymi występują u mnie:
- sucha skóra, włosy, paznokcie
- senność (śpię ok. 10 godzin na dobę, czasami potrzebuję jeszcze drzemki popołudniu)
- problemy z wagą: przytyłam co prawda niewiele, bo tylko 5 kilo w ciągu 4-5 miesięcy, ale stało się to bez żadnych zmian w sposobie odżywiania i nie jestem w stanie tego zrzucić - od sierpnia, mimo restrykcyjnej diety (mam nietolerancje pokarmowe i trzymam dietę bezmleczną i bezglutenową) do dzisiaj udało mi się zrzucić 2 kilogramy
- zmęczenie: mam słabą kondycję, ale od około pół roku męczy mnie nawet umycie podłogi w mieszkaniu czy dłuższy spacer. Na przykład wczoraj, po odwiedzeniu kilku sklepów meblowych wróciłam do domu i musiałam odpocząć, jak po intensywnym wysiłku fizycznym
- choruję częściej niż kiedyś, ciągle łapię jakieś drobne infekcje
- nie bardzo mam chęć do życia, każde wyjście z domu wydaje się wyzwaniem
- suchość oczu
- mam ogromne problemy z koncentracją
- bardzo często zatrzymuje mi się woda w organizmie, puchną stopy i łydki.

Wykonywałam test z tej strony: http://www.chorobytarczycy.eu/test#0 , wynik jaki miałam (31 pkt.) wskazuje na niedoczynność tarczycy.

Poza tym byłam u lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie na badanie poziomu TSH. Mój wynik to 2,550 (normy 0,270-4,200). Po fakcie dowiedziałam się, że powinnam była dostać jeszcze skierowanie na badania FT3, FT4 i antyTPO. Mam 24 lata - czytałam, że w moim wieku mój wynik TSH może wskazywać na lekką niedoczynność. Problem w tym, że moja internistka jest... no, bylejaka, na wszystko ma radę w stylu ''brać witaminy'', i nie jestem pewna, czy wobec mieszczącego się w normie wyniku TSH uda mi się ją przekonać po pierwsze do zlecenia tych badań (chociaż to nie problem, bo mogę je zrobić odpłatnie) i czy zechce wystawić skierowanie do endokrynologa - jeśli w ogóle jest czym się martwić.

Proszę o pomoc - co dalej robić?
napisał/a: soaring 2016-01-25 12:48
przy takich objawach faktycznie przydałaby się pełna diagnostyka, czyli ft4, ft3, anty-tpo i anty-tg. samo tsh jest ok i na pewno nie skłoni lekarki do wydania skierowania na badania czy do endo.
napisał/a: comfy 2016-01-25 13:08
W wątku o diecie przy hashimoto wyczytałam jeszcze, że należy trzymać dietę wykluczającą między innymi nabiał i gluten. Obu tych produktów nie jem od kilkunastu miesięcy (z krótkimi przerwami) - czy jak zrobię pozostałe badania, to może mieć wpływ na zafałszowanie którychś wyników?
napisał/a: soaring 2016-01-25 13:09
jest szansa, że dzięki temu masz mniej przeciwciał niż jakbyś jadła te prozapalne składniki.